Současná intenzivní pracovní činnost přímo u silnice spojující Stražisko s Čunínem má za cíl obnovu původního Hrázného rybníka.

"V současné době probíhá realizace výše uvedené stavební akce. Záměrem je obnova vodní nádrže na jejím původním místě. Bude se jednat o boční nádrž, do které bude voda přiváděna nově vytvořeným přívodním korytem z toku Romže. Na Romži bude nutné vybudovat odběrný objekt pro převod vody do nádrže," poskytl Deníku informace autor projektu Petr Poruba a dodal: "Nádrž je navržena s parametry odpovídajícími současným požadavkům na revitalizační nádrže. Nad nádrží je navrženo vybudování mokřadních biotopů s třemi tůněmi, který bude sloužit výhradně pro zvýšení biotopické a druhové diverzity území, bez jakéhokoliv hospodářského využívání."

Areál Čertovy rybníky nedaleko Konice, červne 2021
Nový tahák kousek od Olomouce: u Čertových rybníků přibude kemp i koupaliště

Rekreační využití nabídne koupací biotop.

"Součástí biotopu budou i tři tůně. Rozšíří se tím rekreační využití Čertových rybníků. Na vznik přírodního koupaliště naváže i cyklostezka, která by měla být v budoucnu součástí cyklostezky Romže spojující Prostějov s Konicí," přiblížila Jitka Formánková, která má na starosti provoz Čertových rybníků podnikatele Petra Michka.

Různé povolenky pro rybáře

Oblíbený soukromý revír nabízí denní rybolov i ubytování. Rybáři si mohou zachytat od úterý do neděle od sedmi do devatenácti hodin.

"Máme dva druhy povolenek – Chyť a vem a Chyť a pusť. Rybáři si mohou odnést kapry nebo amury. K dispozici je i povolenka na sumčí rybník. V době, kdy je povolen lov ryb, mají rybáři i návštěvníci možnost občerstvení přímo v areálu Čertových rybníků," doplňuje Formánková s tím, že přímo nad hlavním rybníkem je možnost i týdenního pronájmu plně vybavené rekreační chalupy. "Jedná se patrovou chalupu s plně vybavenou kuchyní. Se sporákem, lednicí a myčkou nádobí. Jsou tam tři pokoje, celkově s kapacitou až osmi lidí. V areálu je i venkovní terasa s krbem a přenosným grilem."

Čertovy rybníky na Konicku už slouží sportovním rybářům devět let. Po biotopu by se lokalita měla rozšířit i o kemp a restauraci.