Oči a uši v ulicích. "Jedná se o policisty, kteří plní úkoly prvosledových hlídek. Jsem strašně rád, že se nám v Olomouckém kraji daří budovat nové útvary a tohle je jeden ze tří útvarů, které takto vznikají," informoval ředitel krajských policistů Tomáš Lansfeld a dodal:

"Dlouhodobě pracujeme na tom, abychom byli co nejblíže lidem. Hlavní náplní hlídek bude co nejrychlejší reakce na volání na linku 158. Samozřejmě ale budou dohlížet i na dodržování zákonů a řešit přestupky."

Prostějovští lékaři jako jediní používají krátký vodič při metodě ERCP (endoskopická retrográdní cholangiopankreatikografie).
Prostějovští lékaři učili gastroenterology z celé republiky unikátní metodu

Město navýšení počtu mužů zákona vítá. "Jedná se o naprosto zásadní zprávu pro obyvatele našeho města. Dneškem počínaje budou v centru města neustále dvě hlídky. Bezpečnost obyvatel se tedy opět zvýší a o to nám jde," komentoval primátor František Jura.

Jejich místo je v ulicích.

"Členové nového útvaru musejí být vidět a co nejvíce pracovního času budou trávit venku. Do budoucna bychom chtěli, aby nebylo jejich rajonem pouze teritorium města, ale územní odbor Prostějov, což je celý okres," vysvětluje ředitel územního odboru Prostějov Tomáš Adam a doplňuje: "Laik policistu hlídkové služby na první pohled nepozná. Plánujeme nějaké označení formou domovenky, ale jinak v obecném povědomí veřejnosti, se tito policisté zapsali jako ti, kteří používají služební vozidla s bezpečnostním rámem. Nemají služební stejnokroj, ale takzvané čerňáky a taktickou vestu."

Ulice Zádvoří v Konici
Konické Zádvoří se dočká nového chodníku. Do tří let

Plný stav ještě není naplněn.

"Plánujeme, že prostějovský útvar bude mít cílový stav čtyřicet lidí. V současné době zde působí třicet policistů. Myslím, že do roka bude stav naplněn," říká ředitel Lansfeld.

Před rokem byl podobný útvar vytvořen v Šumperku, v Prostějově vznikl v pátek 4. září a 14. září bude uveden v Přerově.