Nejvíce maminky rodily v únoru, kdy jich přišlo celkem sedmdesát dva. Naopak nejméně plodnými měsíci byly březen a červen, kdy zdravotníci asistovali u šedesáti tří porodů.

„Z celkového počtu narozených dětí mírně převažovala děvčátka, kterých bylo dvě stě jedenáct. Dohromady se také narodilo pět párů dvojčat,“ uvedla Radka Miloševská, mluvčí skupiny AGEL, jejímž členem je prostějovská nemocnice.

Jak doplňuje vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Věra Tisoňová, nabídka jmen pro děti byla velice pestrá. „Rodiče pro své ratolesti volili především tradiční česká jména. Pro holčičky to byla Eliška, Kristýnka či Terezka a pro chlapce Adam, Tomáš nebo Jakub,“ sdělila Tisoňová.

Z exotičtějších jmen se potom objevoval u chlapců například Eduardo, Fabien či Kevin a u dívek Timea, Lilien nebo Vivien.

Porodnice v prostějovské nemocnici je držitelem titulu Baby Friendly Hospital, který dostávají zařízení přátelsky nakloněná dětem. Na porodním oddělení jsou rodičkám k dispozici tři porodní boxy s porodní vanou a polohovatelným lůžkem. Maminky si rovněž mohou vybrat způsob porodu.

Autor: Michael Malík