Dnešní svět je rychlý, plný chytrých telefonů, aplikací, tabletů a počítačů. Moderní technologie jsou součástí lidského života, jdou kupředu a neustále se vyvíjí. Na tuto skutečnost navázal nově otevřený Technologický klub Prostějov, který zahájil svou činnost letos v září.

"Prostějov je město s vysokým podílem technologicky zaměřených firem. Aby se mohly do budoucna tyto firmy rozvíjet a zvyšovat svoji konkurenceschopnost, je potřeba podchytit technicky talentované děti a mládež a nabídnout jim rozvoj v oblasti nových technologií," vysvětlil vznik této zájmové činnosti Tomáš Blumenstein, iniciátor celé myšlenky.

Různé věkové kategorie

Technologický klub má pro zájemce o robotiku, 3D tisk a mladé programátory stále dveře otevřené.

"Zatím se nám sešlo přes 30 dětí, ale rádi bychom naše řady rozšířili," prozradil Tomáš Blumenstein. Pondělky odpoledne jsou tak věnovány Základům robotiky, středy 3D tisku a čtvrtky Základům programování.

„Ve městě je spousta sportovních kroužků, takže jsem technicky zaměřenou činnost jen přivítal. Děti se tu učí programovat a upravit 3D modely, pochopit principy 3D tisku a vytvořit si vlastní 3D model,“ uvedl Martin Blaha, který vede kroužek 3D tisku.

Své zázemí mají členové v budově DDM v ulici Vápenice. Klub vítá všechny děti od první třídy až po maturitní ročníky. „Jsem rád, že jsem členem klubu. 3D tisk mě opravdu zaujal a moc mě to baví,“ chválí si fungování kroužku třináctiletý Dominik Lehnert.