„Mám problémy s krční páteří, a proto často trpím bolestmi hlavy a závratěmi. Doktoři si se mnou nevěděli rady, a nakonec mi pomohli v centru sportovní a preventivní medicíny v Praze, kde pracují odborníci. Vzhledem k mému zaměstnání cestuji často do hlavního města, protože tam mám hodně pracovních závazků, takže s tím nemám problém. Ale kdyby bylo takové centrum v Prostějově, jenom bych to uvítal," míní Tomáš Vrba z Prostějova, který pracuje jako obchodní manažer.

Centrum má poskytnout vrcholovým sportovcům i široké veřejnosti všechny složky související se zdravotní péčí.

„Cílem centra je nabídnout lidem, kteří chtějí sportovat, široké spektrum péče na jednom místě. Odborníci lidem poradí, jak pracovat se sportovcem, jak optimalizovat sportovní výkon či jak rychle zregenerovat určitou část těla," potvrdil Tomáš Uvízl, ředitel společnosti Středomoravská nemocniční.

Fakt, že centrum nebude sloužit jen profesionálním hokejistům či tenistům, potvrdil i lékařský ředitel Středomoravské nemocniční Jiří Ševčík.

„V rámci poskytovaných služeb centra nabídneme i preventivní programy pro veřejnost," doplnil.

Rekonstrukce centra sportovní medicíny, které lidé najdou v budově naproti pohotovosti pro dospělé, bude hotová v polovině května, jeho otevření je pak naplánováno na přelom května a června.

„Vybudování centra vyjde na devět milionů korun, z toho čtyři miliony spolknou stavební práce, zbytek půjde do pořízení přístrojů a vybavení," uvedl Tomáš Uvízl.

Infekční oddělení se zvětší, dialýza vylepší

Nemocnice také plánuje investovat do rozšíření lůžkové části infekčního oddělení, do úpravy neurologického oddělení či do rekonstrukce hemodialýzy.

„Jedná se o investice za zhruba dvanáct milionů korun," spočítal Tomáš Uvízl. V příštím roce by zde mohla vzniknout i následná intenzivní péče pro děti.

„Tato péče u nás zatím není poskytována, přitom dětí s nutností dlouhodobé přístrojové podpory přibývá. Chtěli bychom v prostějovské nemocnici vybudovat desetilůžkové pracoviště," řekl Jiří Ševčík.

Plány a investiční záměry prezentovala prostějovská nemocnice při příležitosti výjezdního zasedání sněmovního výboru zdravotnictví, které se konalo v regionu ve středu. V rámci něho zavítala delegace nejen do nemocnice, ale i na prohlídku sídla prostějovského magistrátu.

„Jednalo se o neformální a přátelské jednání, v rámci něhož se podívali do obřadní síně a sdělili nám svoje zážitky z města i nemocnice," potvrdila ve středu odpoledne mluvčí magistrátu Jana Gáborová.