Aby byl zdroji zvuku blíž, tak do kašny i vešel. Budil přitom nemalý zájem ze strany kolemjdoucích.

„Jde o natáčení hudebního videoklipu do soutěže, kterou vyhlásil Richard Müller,“ vysvětlil kameraman celého projektu Marek Gerhard. Známý slovenský zpěvák před měsícem vyzval své fanoušky, aby natočili klip na písničku Hluk z jeho nového alba Už. To vyšlo v pondělí 17. května.

„Richard Müller v textu zpívá, že nenávidí ticho, ale miluje hluk. Přemýšleli jsme tedy, kdo je obklopen tichem a napadli nás právě potápěči. Cestu jednoho z nich z pod hladiny za zvuky města jsme pak natočili,“ nechal se slyšet Marek Gerhard s tím, že kromě hlavního prostějovského náměstí se ještě natáčelo v bazénu městských lázní, na Petrském náměstí, kde právě probíhá stavba rondelu a za hlukem se štáb vydal i na kruhovou křižovatku v Plumlovské ulici.

„Po zkušenosti s městským hlukem se potápěč pod hladinu ještě rád vrátí. S sebou si však vezme i hudební přehrávač s obrovskými sluchátky,“ prozradil pointu klipu Gerhard.

Natáčení krátkého snímku bylo náročné obzvláště pro jeho hlavního hrdinu.

„V neoprenu mi bylo dost vedro. Navíc mě nutili, abych navlečen do něj a s těžkou potápěčskou lahví na zádech jezdil na koloběžce. Skoro vždycky si vybrali, aby to bylo do kopce. Jelikož jednotlivé záběry se točili opakovaně, najezdil jsem tímto způsobem pěkných pár kilometrů,“ zmínil se s nadsázkou Robert Šobr, instruktor prostějovské školy potápění DiveCrew.

Müller si vybere ten nejlepší klip

„Nikomu bych podobnou zkušenost nepřál, ale sám jsem si to docela užil,“ uzavřel s úsměvem Šobr. Video by mělo být hotové v pondělí 24. května. Ze všech klipů zaslaných do soutěže si Richard Müller jeden vybere a bude jej následně prezentovat v televizním vysílání.