Jeho praktický lékař jej odeslal sanitkou do nemocnice. Ta příjem pacienta potvrdila.

„Muže s příznaky otravy metanolem jsme přijali dnes odpoledne. je umístěn na anestezologicko resuscitačním oddělení a jeho stav je vážný," uvedla mluvčí holdingu Agel Hana Szotkowská.

Pacient byl nejprve na jednotce intenzivní péče, odtud jej však lékaři přeložili na ARO.Muž pil celý víkend.

K lékaři se však vypravil až v pondělí. O tom, jak blízko byl smrti vypovídá i to že při hospitalizaci muži naměřili v krvi 0,8 promile smrtícího jedu.

„Vzhledem k tomu, že během víkendu část metanolu metabolizovala lékaři nenasadili Fomezipol, ale zahájili klasickou léčbu," uvedla Szotkowská.

Podle posledních informací muž podstoupil dialýzu a nyní je mimo nebezpečí smrti.

Případem se zabývá i policie.

„Prošetřujeme okolnosti za jakých k intoxikaci došlo. Vzhledem k tomu v jaké fázi je vyšetřování však nemohu sdělit další informace," prohlásila policejní mluvčí Irena Urbánková. Další podrobnosti by měla policie sdělit veřejnosti v nejbližší době.

Mluvčí apelovala zároveň na konzumenty, aby byli velice opatrní při výběru toho, co pijí.

„Je nutné znát původ alkoholu, který pijete. Na internetu je možno najít podrobný návod jak si jej ověřit. Každá lihovina musí být opatřena takzvaným rodným listem, který musí mít obchodník u sebe," upozornila policejní mluvčí.

Čtyři mrtví na Přerovsku

Hospitalizace osmačtyřicetiletého muže je další případem otravy metanolem v Olomouckém kraji po více než měsíci. Na otravu metanolem zemřeli zatím čtyři lidé na Přerovsku.

Prvními obětmi byli obyvatelé ubytovny v Oseku nad Bečvou. Pětačtyřicetiletý muž popíjel v motorestu se svou jednadvacetiletou známou. Pak oba odešli na ubytovnu a v popíjení zřejmě pokračovali i tam. Ráno se muž, který spal na jiném pokoji nemohl na dívku dobouchat a tak společně se sousedy vyrazili dveře. Michaelu však našli v pokoji mrtvou. Nedlouho poté se udělalo zle také muži a odjel do nemocnice. Tam druhý den zemřel.

Na Přerovsku si pak metylalkohol vyžádal také život třiapadesátileté ženy z Prosenic a třiasedmdesáti­letého muže z Brodku u Přerova.

SOUVISEJÍCÍ: Matka dívky, kterou zabil metanol: Dceru už mi nikdo nevrátí