Sezona rallysprintu začala a posádka z týmu Futures Contproduct absolvovala první start. „Doufal jsem, že budeme šestí, ale letos byla opravdu silná konkurence. Soutěžily posádky Jiráska, Melichárka a Březíka,“ pověděl navigátor Ivan Horák.

Objekt staré vodárny za místním nádražím byl rejdištěm bezdomovců a dalších nekalých existencí. Zazděním vchodů učinilo město jejich řádění přítrž. 10.5. 2023
VIDEO: Bezdomovci mají za místním utrum. Zazdili jim dveře

Rodinný tým Horáků zradily ve třetí sekci pneumatiky. „Byla to pneumatiková ruleta. První část soutěže se jela na suchu, pak do toho zapršelo a zbytek se jel zase na suchu. Neodhadli jsme počasí, obuli na mokro a trefili retardér,“ dodal Ivan Horák k třiceti vteřinové penalizaci.Posádka prostějovského týmu Futures Contproduct, dojela v letošní premiéře sedmá. Foto: Tomáš Káňa, se svolenímZdroj: Foto: Tomáš Káňa, se svolením

Sehraná dvojice závodí už druhý ročník se Škodou Fabií R5. Své auto pořádně vyzkoušeli v den před testovací jízdou na Kopné. „Měli jsme ve čtvrtek zkušební jízdu nedaleko Šumperka, kde nám vytyčili čtyři kilometry zabezpečené trati. Najeli jsme přes 60 kilometrů abychom se do toho po dlouhé zimní přestávce dostali,“ říká Ivan Horák.

Pozoruhodnou nehodu na D46 šetří dálniční policisté. Našli pouze havarovaný mercedes, po řidiči se slehla zem.
Mercedes sestřelil na D46 u Prostějova značky. Po řidiči se slehla zem

Menší problémy s autem se přesto projevily. „Auto nám najednou zastavilo a dvakrát ztratilo výkon, ale vyměnili jsme ventil a svíčky a už to bylo v pořádku,“ dodal navigátor týmu Futures Contproduct. Po sprintu v Kopné musí kvůli trefě retardéru vyměnit i přední nárazník a blatník.

Posádka prostějovského týmu Futures Contproduct, dojela v letošní premiéře sedmá. Foto: Tomáš Káňa, se svolenímZdroj: Foto: Tomáš Káňa, se svolenímPrvní místo na Kopné vybojovali Adam Březík a Ondřej Krajča, reprezentující tým Samohýl Škoda. Posádka ovládla soutěž ve Škodě Fabia R5 a dojela na pohodlném prvním místě s náskokem 43,7 sekundy. Na druhém místě dojeli Jaroslav Melichárek a Erik Melichárek ze Slovenska, závodící za tým Melico Racing ve voze Ford Fiesta RS WRC. Třetí místo si odvezli Vojtěch Štajf a František Rajnoha s vozem Škoda Fabia R5 za stáj Duck Racing Autoklub v AČR, kteří skončili s odstupem 55,2 sekundy od vedoucího jezdce.


„Závod se pořadatelům opravdu povedl, měli to výborně zorganizované připravené a zabezpečené,“ chválí pořadatele navigátor Ivan Horák a pokračuje: „Tratě byly pozměněny oproti minulým ročníkům, ale já radši zkouším nové věci, než jezdit zajeté rychlostní zkoušky, které už znám nazpaměť.“

Horáci očekávají v letošní sezoně celkem šest startů. „Další jedeme 3. června rally Plzeň,“ zve fanoušky motosportu navigátor prostějovského týmu. „V Plzni budeme chtít zajet lepší výsledek,“ uzavřel jezdec Michal Horák.

Autor: Jan Bílek