Dopolední veselici zpestří soutěže a skvělí muzikanti. "Letos budou součástí akce soutěže Pálenka roku 2023, Plumlovský štrůdl a Vánoční kapr. Košt pálenek děláváme pravidelně, budeme ale hodnotit i nejlepší štrůdly a děti budou moci vyhrát zajímavé ceny za své obrázky vánočních kaprů," informoval jeden z organizátorů Petr Piňos.

Zabíjačkové dopoledne v Plumlově. 17.12. 2022
VIDEO: V mrazivém Plumlově hřála zabijačka, pálenka a muzika

Zabijačkové speciality místního řeznického mistra. Největším tahákem je ale pravidelně nabídka vepřových specialit. "V nabídce bude všechno, co lze z prasátka udělat. Tedy jitrnice, jelita, prejty, klobásy a další dobroty," zve Ivan Mirga, zakladatel vyhledávaného regionálního Řeznictví a uzenářství Mirgovi Plumlov.

Regionální hudební veličiny na jednom podiu

K dobré chuti i náladě zahrají a zazpívají skuteční mistři svého řemesla. "Účast potvrdila skupina Romantika s Romanem Pytlíkem Doleželem, každoročně nechybí ani Tomáš Somr a Jan Hans Jiříček. V jednání jsou i další zajímaví hosté," usmívá se Petr Piňos.

Tradiční zabijačkové dopoledne odstartuje v sobotu 16. prosince v 9 hodin. Příjem soutěžních vzorků pálenek, štrůdlů a kreseb kaprů bude ukončen v 11 hodin. Vyhlášení výsledků je naplánováno na přibližně 13 hodinu. "Práce porotců je náročná, proto se uvádíme přibližný čas vyhlášení. Přece jen se musí ochutnávat pečlivě a hlavně poctivě," uzavírá Piňos.

Tradiční zabijačkové dopoledne se v Plumlově za nákupákem uskuteční již v sobotu 16. prosince.Tradiční zabijačkové dopoledne se v Plumlově za nákupákem uskuteční již v sobotu 16. prosince.Zdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil