„Je to opravdu někdy pěkná divočina,“ potvrdila přímo před školou jedna z maminek s tím, že nejvíc ji vadí někteří řidiči v drahých autech.

„Mnohdy jsou arogantní, zastaví přímo na cestě před školou, zablokují silnici a pak se rozjíždí hlava nehlava,“ okomentovala rozezlená žena.

V plánu nová parkovací místa

Město Plumlov se rozhodlo s neutěšenou situací něco udělat.

„Rádi bychom to opravdu nějak řešili a máme plán,“ potvrdila starostka Plumlova Gabriela Jančíková.

„Připravujeme projekt, díky jehož realizaci by vznikl před zdravotním střediskem záliv pro zastavení aut a nová parkovací místa na ploše za zdravotním střediskem a u spojnice od školy ke školce,“ ozřejmila starostka.

Zdravotní středisko se bude dát zároveň nově i jednosměrně objet.

„V rámci této investiční akce chystáme i přeložku chodníku tak, aby se děti dostaly bezpečně do školy i do školky,“ doplnila starostka.

Policie vyzývá k dodržování značení

Policie ČR o současných problémech s ranním parkováním v této lokalitě ví a upozorňuje na nebezpečí s tím související.

„Vyzýváme občany, aby v lokalitě skutečně dodržovali zákaz stání. Zvýší se tak bezpečnost dětí při pohybu před školou a zamezí vzniku nějakého neštěstí,“ nechal se slyšet šéf plumlovských policistů Kamil Jelínek.

„Problém parkování před školou jsme několikrát právě i s policií řešili. Přispět ke zlepšení situace by tak měla realizace výše zmiňovaného projektu nových parkovacích míst u školy. Rodiče tak budou mít jinou variantu, jak děti do školy dopravit. A hlavně pro všechny bezpečnou,“ shrnula starostka Gabriela Jančíková.

V současnosti je celá akce ve fázi přípravy projektu a aspoň část se město bude snažit prosadit v rámci investičních akcí už v příštím roce.