A problému s nedostatkem místa si všímají také zdejší obyvatelé.

„Máme v Plumlově obchod a je pravda, že ve městě je míst prostě málo," uvedl například František Frélich mladší.

Muž dal rovnou také příklady, kdy se s nedostatkem setkává.

„Když se například o víkendu pořádá v Plumlově nějaká akce, tak lidé nemají v sobotu ráno šanci před obchodem zaparkovat. Všude je plno," řekl pro Deník.

Zaplněné jsou však často také okolní ulice, stejně jako parkoviště za zdravotním střediskem.

Město nechalo nedávno zrekonstruovat hlavní náměstí, kde vznikla také nová parkovací místa. Ta ale nestačí ani podle kastelána zámku Pavla Zástěry.

„Už jsme i nedostatek parkovacích míst řešili na nějakém fóru s představiteli města. Na náměstí se nyní vlezou desítky aut, další pak ale řidiči musí zaparkovat jak se dá. A pak trpí celý Plumlov," vyjádřil se Pavel Zástěra.

U samotného zámku nyní zaparkuje možná tucet aut.

„Při větších akcích jsou často auta zaparkovaná podél silnic mimo hranice města. Lidé bydlící právě kolem těchto komunikací pak nejsou zrovna nadšení," řekl dále.

Radnice: Jednáme a sháníme finance

Starosta města potvrdil, že problém není ničím novým. A obyvatele i návštěvníky Plumlova chápe.

„O nedostatku parkovacích míst samozřejmě víme. Požadavek na jejich zvýšení existuje. Problém by měl řešit nový územní plán, jehož pořízení jsme minulý týden schválili," uvedl starosta Adolf Sušeň.

O tom, kde by odstavné plochy mohly vzniknout nechtěl spekulovat.

„Může se mi sice nějaké místo zdát vhodné, pak ale v plánu bude něco jiného. To už bude na autorovi," dodal.

Samotný problém s parkováním se přímo dotýká také některých členů rady, zvláště těch, kteří bydlí v centru města. Mezi nimi je také místostarostka Gabriela Jančíková.

„Jedná se o velký problém. Když chceme být turistickým centrem, tak je potřeba řešit i parkování. Aktuálně zjišťujeme možnosti získání financí. A o řešení jednáme i na úrovni mikroregionu," uvedla Gabriela Jančíková.