Zastupitelé, kteří se sešli v místním zámku, bezprostředně po volbách prosazovali myšlenku shody. A tak se také stalo, nové vedení města schválilo jednohlasně Adolfa Sušeně starostou, na svém postu zůstává i dosavadní místostarosta Martin Hyndrich. Nový post neuvolněné místostarostky obsadila Gabriela Jančíková a radu uzavírají Pavel Němec a Pavel Koutný.

Rychlý a jednoznačný průběh úvodního zastupitelstva kvitují i jeho účastníci.

„Všechno bylo tak, jak jsme předpokládali, a jak jsme se domluvili. Jsem ráda, že u nás proběhlo všechno v klidu. A jsme asi jedna z mála vesnic, kde se něco takového povedlo. Volají mi třeba lidovečtí kolegové, že jinde se šíleně dohadují," říká Gabriela Jančíková.

Podobně spokojený je i Pavel Němec.

„Konečně po dlouhé době proběhlo zastupitelstvo v klidu. Je dobře, že jsme sjednotili síly a rozhodli se společně pro město něco udělat. Naše strana, TOP 09, moc ustupovat nemusela, ale chtěli jsme dál za starostu pana Sušeně. Má zkušenosti a kontakty," vysvětlil.

A jak se na novou situaci v Plumlově dívá staronový starosta?

„Jedině kladně. Spolupráce všech je lepší než hlasování silou. Věci se budou moct rychleji projednávat i řešit," dodává.

Plumlov má ve svém novém patnáctičlenném zastupitelstvu i malou raritu v podobě manželského páru. Díky důvěře občanů se za KDU-ČSL dostali do vedení obce manželé Jeřábkovi.