Záměr nastínil v pátek na setkání s obyvateli poslanec parlamentu Roman Váňa, s nímž přijel do obce také ministr vnitra Milan Chovanec.

„Objekt by sloužil jako základna pro záchranáře se psy. Nahrává tomu velice dobrá poloha v klidné lokalitě a zároveň nedaleko dálnice. Obec se navíc nachází na rozhraní dvou krajů, kde by záchranáři působili," řekl například Roman Váňa.

Nastínil také další podrobnosti, které se k možnému využití budovy vážou. Objekt na okraji obce by měl sloužit také jako zázemí pro nejméně jednu sanitku. Ta zde by měla své trvalé umístění. Do budoucna by zde pak mohli nalézt prostory také malí záchranáři, případně i hasiči.

S těmito informacemi pak šel na setkání s vrcholnými politiky také starosta Pavlovic Milan Lešikar. „Postupně by zde mohl vzniknout kroužek mladý hasič. Nakonec by tak zbrojnice plnila i původní účel, pro který byla postavená," řekl ke zbrojnici, investici provedenou předchozím vedením obce. To současné však bude muset o využití zbrojnice teprve formálně rozhodnout.

Místní se pak o přínosu záchranářů snažil přesvědčit i ministr vnitra. „Jsem rád, že budovu chce někdo oživit. Rozhodně je horším řešením ji nechat bez užitku stát," uvedl Milan Chovanec s tím, že by bylo ovšem dobře, kdyby v obci přeci jen hasiči vznikli. Pavlovice je však už celá desetiletí nemají, navíc v obci žije jen necelých tři sta obyvatel.

Fungovat by mohly obě složky

„Bylo by dobře zde jednotku dobrovolných hasičů obnovit. Je ale pravda, že tendence je spíše opačná," připustil Chovanec. Přítomní politici se však shodli, že v případě vzniku by mohly obě složky fungovat v objektu současně.

Samotné postavení hasičárny je dosud trnem v oku mnoha místních. Na setkání s ministrem a poslanci jich dorazilo něco kolem dvou desítek. Někteří podle svých slov nevěděli, co si pod novým využitím budovy mají představovat. Jiní pak i po letech nechápavě kroutili hlavou nad tím, že vůbec vznikla.

„Takovou dobu je to tady nevyužité. Čekali jsme tolik roků, teď se chytáme stébla," uvedla například žena, která si nepřála uvést své jméno.

Ona i její sousedé mohou už brzy zjistit, zda poprvé za dobu své existence bude objekt plně využit. Jak totiž sdělil starosta obce, zastupitelé už mají rozhodování o možném obsazení na programu.

„Budeme jednat čtrnáctého října. Teprve tam se definitivně rozhodne. Bavil jsem se ale s kolegy zastupiteli a všichni byli pro," uvedl Milan Lešikar. Budova za více než čtyři miliony, kvůli níž se navíc obec v minulosti zadlužila, by tak brzy mohla sloužit jiné záchranné složce.