Kavárna ve Špalíčku se rozloučí poeticky

Prostějov – Rozloučit se s návštěvníky rozhodli provozovatelé Kavárny ve Špalíčku. A zvolili si k tomu Poetické rozloučení plné hudebních a divadelních vystoupení. Rozlučkový program startuje v pátek v šestnáct hodin, kdy zahraje Marek Soldán.

„O hodinu později zahraje folková kapela Dojem, v osmnáct hodin vystoupí Divadlo Starost se svými kramářskými písněmi," nastínili část programu provozovatelé kavárny.

O čtvrt hodiny později vystoupí folklorní soubor Klas z Kralic na Hané, který nahradí v devatenáct hodin klezmer Létající rabín. Poetické rozloučení uzavře ve dvacet hodin jazzový klavír Miroslava Zikmunda, který byl prvním porevolučním starostou Prostějova. 

Městem projdou oživlé mrtvoly

Prostějov – Na velmi netradiční stvoření mohou v pátek odpoledne narazit lidé v Prostějově. Ve městě se bude podruhé konat Zombie Walk, tedy pochod oživlých mrtvol. „Ačkoliv existuje mnoho stvoření, za které se dá převléci, bylo by skvělé, kdyby se každý účastník pokusil vypadat pokud možno jako zombie. Upíři, vlkodlaci víly, čerti, démoni a smrtky jsou ideální na tradiční průvody masek, Halloween či Mikuláše," vyzývají organizátoři akce a dodávají, že smyslem není škodit či pobuřovat.

„Stejně jako ve světě se tento trend zombie walků pravidelně koná v mnoha městech naší republiky. Tento průvod je jedinečným zážitkem a my věříme, že pro lidi i pro nás to bude zážitek veselý. Chceme se při této příležitosti bavit," vzkazují organizátoři.

Zombíci si dají sraz o půl čtvrté odpoledne v Kolářových sadech. 

Lidé se seznámí s krásami Plumlovska

Plumlovsko – Na exkurzi s průvodkyní Petrou Schwarzovou, která je autorkou naučné stezky Plumlovem, se mohou vydat lidé v sobotu. Na vycházce si lidé projdou zastavené naučené stezky Plumlovskem.

„Navštívíme přírodní památku Čubernice, Podhradský rybník a les Obora," nastínili trasu ochránci přírody z Ekocentra Iris, kteří akci pořádají. Zájemci se sejdou v 8.45 U Valáška na autobusové zastávce Plumlov přehrada, vycházka má trvat zhruba do šestnácti hodin. (ham)

Výstava na zámku ukáže, v čem pekly naše prababičky

Plumlov – Keramické formy z osmnáctého až dvacátého století budou od soboty k vidění na plumlovském zámku. V šestnáct hodin se bude v prvním patře konat vernisáž výstavy V čem pekly buchty naše prababičky. „Je to výstava forem ze soukromých sbírek," nastínila Martina Smékalová z plumlovského informačního centra. O hodinu později pak rozezní plumlovský zámek klavírní koncert Barbory Halouzkové. „Na koncertě, který se koná ve slavnostní síni zámku, zazní klasické skladby a populární melodie," nastínila Martina Smékalová. (ham)

Pěší i cyklisté vyrazí na Smržické vandr

Smržice – Čtyři trasy pro pěší, tři pro horská kola a pět pro silniční bicykly. To je nabídka jedenáctého ročníku Smržického vandru, který zpestří sobotu stovkám výletníků.

„Letos se koná vandr na nových trasách. Letošní ročník je zařazený mezi čtrnáct akcí Dvoustovky a rovněž do seriálu Deset akcí IVV v České republice," lákají organizátoři z Klubu českých turistů. Účastníky zapíší pořadatelé na startovní listinu v sobotu od sedmi do deseti hodin v novém sportovním areálu za kulturním domem ve Smržicích. Pro ty, kdo to mají dál a noc před akcí přečkají raději na Hané, mají možnost přespat v místním kulturním domě.

„Prezentace a ubytování vzdálenějších účastníků bude probíhat v pátek od sedmnácti do dvaadvaceti hodin," vzkazují organizátoři, kteří také zajistili svoz pěších turistů vandrovním autobusem. Ten vyjíždí v sobotu v 7:45, 8:45 a 9:30 od hlavního nádraží v Prostějově, o pět minut později zastaví u budovy místního vlakového nádraží. 

Mořice rozparádí revivalové kapely

Mořice – Milovníci tvrdé muziky si přijdou o víkendu v Mořicích na své. V rekreačním areálu se koná tradiční dvoudenní přehlídka hudebních legend v revivalovém podání Revival Festival. Milovníkům hudby se během dvou dnů představí třináct kapel.

Akce startuje v pátek v osmnáct hodin a o rozjezd se postará Slayer revival, Absolute Bon Jovi revival, Iron Maiden revival, Metallica revival a Relax. Sobotní dávka koncertů odstartuje ve třináct hodin koncertem skupiny Guns´n´roses revival, Doro Warlock revival, Scorpions revival, Ine Kafe revival, Black Sabbath Dio Tribute, AC/DC revival a Nightwish revival. Tečku za festivalem udělá Pantock. 

Ve Skalce rozjedou lázeňskou sezonu

Skalka – Na slavnostní zahájení lázeňské sezony a žehnání pramenů se připravují ve Skalce. Sobotní odpolední slavnost, která začíná o půl třetí, slibuje bohatý program.

„Slavnostní zahájení odstartuje promenádní koncert D.O.M. ZUŠ z Němčic nad Hanou, poté vystoupí mažoretky Hvězdičky z Prostějova. Nebude chybět ani Divadelní společnost Větřák nebo hudební skupina Takurčitěband," vyjmenovala Věra Hyžďálová.

Na akci budou k vidění také výrobky dětí a dospělých z Domova na zámku z Nezamyslic a nebude chybět i bohaté občerstvení.