Obec v roce 2016 získala od Olomouckého kraje a Ministerstva vnitra dotaci dohromady pět set padesát tisíc korun na pořízení dopravního automobilu s přívěsným vozíkem pro hašení.

V obci následně chyběly potřebné prostory pro garážování a údržbu této techniky, a tak se hasičská zbrojnice od září do konce listopadu letošního roku změnila v moderní budovu splňující současné požadavky.

"Předmětem modernizace byla výměna a zateplení střech a její konstrukce, rozšíření a úprava dispozičního řešení pro dvě garážová stání, nová elektroinstalace, odizolování či sanace zdiva. Celkové náklady činily necelé dva miliony korun. Obec obdržela na rekonstrukci dotaci z krajského Programu obnovy venkova tři sta tisíc korun," uvedl starosta Otinovsi Petr Kolář. Zbytek nákladů uhradila obec ze svého rozpočtu.

„Obec Otinoves se nachází ve výšce 590 metrů nad mořem a v zimních měsících zde není nouze o zaváté silnice, čímž se značně zvyšuje dojezdový čas z Prostějova. Při řešení mimořádných situací nezbývá nic jiného, než se mnohdy spolehnout sami na sebe a včasný zásah místní jednotky tak rozhoduje o konečném výsledku," vysvětlil starosta, proč se na obci do rekonstrukce rozhodli pustit.

Díky dotaci nakonec obec získala i lepší zázemí pro osm desítek dobrovolných hasičů, kteří zde působí. Nešlo ale o první případ, kdy Otinoves získala od kraje peníze na opravy a rekonstrukce.

"V roce 2015 jsme opravili obecní byty, o rok později jsme vybudovali na hřišti společenskou místnost. Na příští rok pak chystáme bezbariérový přístup do budovy zdravotního střediska a opravy komunikací i jednoho bytu," řekl Petr Kolář.