I letos na ni své moky dodaly desítky lidí. Množství jejich produktů navíc převýšilo loňský ročník.

„Máme zde dnes 889 vzorků. K ochutnání jsou ovocné pálenky a likéry. Nemáme zde už například rakytník, zato by se našlo něco ve stylu domácí becherovky a také likér z perníku," říká o méně tradičních vzorcích pořadatel akce Lubomír Karafiát.

Samotné hodnocení pálenek i dalšího pití však proběhlo už před několika dny.

„Degustace zde byla čtvrtého dubna a zasedlo čtyřiadvacet komisí. Likéry hodnotily převážně vodačky, mluví se o tom někdy jako o „babském pití," vysvětluje Lubomír Karafiát s tím, že šlo převážně o lidi s letitými zkušenosti. Hodnocení je však podle něj značně subjektivní.

Na koštu, který dostal název Mostkovické kaléšek, se však návštěvníci nemuseli soustředit pouze na pálenky z meruněk, hrušky či jiných, méně tradičních plodů. Mohli si totiž také vyzkoušet své štěstí při vyhrávání cen v tombole, ale také projít jinou degustací.

Tentokrát ovšem jídla, pořadatelé totiž připravili i přehlídku jednohubek s různými druhy pomazánek.

Někteří hosté či obsluha, včetně pořadatele menších koštů Zdeňka Šťávy či senátorky Boženy Sekaninové, jsou už tradičními účastníky mostkovického koštu. Další však přišli poprvé. Například Martin Šámal, pro kterého byla podobná událost novinkou.

„Jsem zde poprvé a přijde mi to hodně zajímavé. Takovými košty se eliminuje posedávání v hospodě a tamní dohadování," myslí si návštěvník pocházející z Prahy. Sám už měl příležitost zažít degustaci alkoholu, ne však pálenky.

„Mám rád sezení u vína se someliérem. Kamarád také třeba dělá v pivovarnictví, takže mi vždycky o pití něco víc řekne. Tady je to stejné," poznamenává návštěvník. Následně se Martin Šámal pouští do vypočítání vzorků, které se svým kamarádem stihl vyzkoušet.

„Máme za sebou oskeruši, vínovici, hrušku. Právě hrušek bylo víc, na těch se tady s kamarádem shodneme," říká s úsměvem.