Hudba, bubny a originální dražba. Takový byl letošní program nezamyslických ostatků před hasičskou zbrojnicí. Cílem dražby bylo prodat koňa.

Po několikerém přihazování se stala jeho majitelkou Hanka, učitelka z místní základky. Stejně jako v posledních letech, se stala poslední zastávkou početné družiny maškar hasičská zbrojnice.

Tradiční masopustní veselí ovládlo v sobotu 10. února centrum Prostějova. 10.2. 2024
Mraky lidí sledovaly porcování Milouše. V Prostějově se slavil masopust

"Naši hasiči zde vždycky přichystají zabijačku, na kterou se sjíždějí lidé z celého okolí. Po náročné a namáhavé obchůzce se potřebují všichni posilnit," usmíval se nezamyslický starosta Vlastimil Michlíček.

Tradici masopustu, po hanácke ostatků, dodrželi i v Nezamyslicích. Hasiči udělali i delikatesní zabijačku. 10.2. 2024Zdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil

Právě zabijačkové speciality místních hasičů jsou vyhlášené široko daleko. "Jezdí pravidelně každý rok i z okolních obcí. Hasiči chystají všechno tři dny, aby bylo dost pro každého. Prakticky se vždycky nají celá dědina," doplňuje Michlíček.

Průvod maškar čítá několik desítek hlav

Někteří se kolikrát ani poslední štace nedožijí a odpadnou na trase. Ochudí se tak o zabijačkové polévky, ovar nebo vepřovou se zelím. Ve stánku se pak prodávají veškeré dobroty od jitrnic, přes prejty až po sádlo a škvarky.


Nahrává se anketa ...