Odměřit tři tisíce litrů do dvou decilitorvých lahviček dá práci.

"Oslovilo nás vedení MASky Hanácký venkov a já jsem s tím okamžitě souhlasil. V Nezamyslicích máme dobré zázemí. Protože se jedná o hořlavinu, sešli se hasiči a rozléváme dezinfekci pro všechny obce. Každý občan obdrží jednu lahvičku, celkem jich je 17628," sdělil Deníku nezamyslický starosta Vlastimil Michlíček, jenž dodal: "Pro MASku rozléváme tři tisíce litrů. My jako Nezamyslice jsme si vzali ještě tisíc litrů navíc. Ty budeme rozdávat občanům Nezamyslic do vlastních přinesených nádob během soboty."

Hanácký venkov sdružuje osmadvacet obcí, které nejsou pouze z jihu Prostějovska. Patří tam i tam Drysice, Pustiměř, Radslavice, Podivice nebo Zelená Hora.

"Na návrh jedné z členských obcí se uskutečnil centrální nákup dezinfekce pro celé území naší Místní akční skupiny. Nakoupili jsme čtyři tisíce litrů dezinfekce. Současně jsme zakoupili i lahvičky a etikety, na kterých je podrobný návod a bezpečnostní pokyny," informoval ředitel MAS Hanácký venkov Dominik Vlč a pokračoval: "Každá obec dostane lahvičku pro každého obyvatele, plus padesát kusů pro potřeby samosprávy. Samotné plnění zajišťují dobrovolníci ze čtyř obcí. Jsme rádi, že nám starosta Nezamyslic poskytl zázemí."

Pro dezinfekci si jezdili starostové sami.

"Přijíždějí postupně. Nechtěli jsme, aby se tu najednou sešlo například deset lidí. Část obcí si přijede s většími nádobami a plnění si zajistí samy," komentoval Dominik Vlč a dodal: "Veškeré náklady na tuto akci činí okolo dvou set tisíc korun. Započítány jsou v tom lahvičky, doprava nebo tisk etiket. Na lahvičkách máme i logo Evropské unie, rádi bychom to zařadili do rozpočtu na propagaci. Zbytek doplatí ze svých fondů samotná Místní akční skupina Hanácký venkov."

Stáčení dezinfekce ze tří tisícilitrových barelů zajišťovalo šest ventilů a okolo třicítky dobrovolníků po celý páteční den.