Opravená sokolovna, kde se dříve tělocvik odbýval, má od nynějška sloužit jen k pořádání kulturních a společenských akcí. A to není všechno, místní radnice nechala navíc postavit sportovně-relaxační centrum.

„Možnosti, které tahle budova nabízí, mladým lidem opravdu závidím. Sama jsem cvičila celý život ve staré sokolovně a vzpomínám si i na doby, kdy jsem tu protancovala několik párů střevíců. Když je to tu tak krásně udělané, doufám, že všichni, kteří můžou, toho jaksepatří využijí,“ nechala se slyšet třiašedesátiletá Marie Otčenášková při včerejším slavnostním otevření sportovně-relaxačního centra.

Mezi jeho pravidelné návštěvníky bude patřit i její dcera, která žije v nedalekých Němčicích. Stejně jako Marcela Miková: „Máme také sokolovnu, ale takhle pěknou, to zas ne. Do Nezamyslic budeme přes zimu jezdit na tenisové čtyřhry, jen doufáme, že to nebude moc drahé.“

Necelé tři stovky za hodinu

Na její slova zareagoval hned starosta obce Jiří Doubrava. „Pronájem tělocvičny na hodinu přijde na dvě stě osmdesát korun,“ prozradil muž, pro něhož a jeho kolegy ze zastupitelstva skončilo v pátek osmileté úsilí o dokončení projektu. Na poměry obce určitě velmi ambiciozního.

„Celá stavba přišla na téměř osmapadesát milionů korun, přičemž většinu peněz jsme získali z evropských fondů. Na sedm a půl milionů korun, jimiž přispěla obec, jsme si museli vzít úvěr. Při běžném hospodaření bychom ho měli bez problémů splatit během deseti let,“ vyjádřil se Jiří Doubrava.

Zastupitelé si rovněž spočítali, že provoz budovy včetně platu správce přijde radnici na devět set tisíc ročně. „I s touto částkou v rozpočtu kalkulujeme,“ ujistil Doubrava.

Centrum pro každého

Nová tělocvična nebude přitom jen pro školáky a místní hráče kolové, kteří jsou v prvoligové soutěži. Využít ji mohou zájemci z širokého okolí.

„Dají se v ní hrát všechny míčové hry, tenis, badminton či florbal. A speciálně pro ženy zde budou probíhat hodiny Zumby, což je cvičení kombinující posilování a taneční kroky za doprovodu latinsko-americké hudby,“ zasnil se starosta Jiří Doubrava, který během vyřizování formalit kolem stavby relaxoval se štětcem v ruce u malířského stojanu po otci.

„Moc gratuluji. Máte tu stavbu propracovanou opravdu do detailů,“ složil upřímnou poklonu jeden z mnoha hostů slavnostního otevření, starosta Klenovic na Hané Stanislav Cetkovský. Opravená sokolovna zažila v pátek křest v podobě večerního koncertu Jitky Zelenkové a Ládi Kerndla. V sobotu se v nové tělocvičně předvede celkem šestadvacet souborů mažoretek.

SOUVISEJÍCÍ VČETNĚ PROGRAMŮ SLAVNOSTÍ: Nezamyslice budou slavit ve velkém stylu. Zaskočíte?
Srovnávačky

Foto ze stavby

#nahled|https://g.denik.cz/59/49/nezamyslice_jerab_centrum_stavba115dsc07743_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/59/49/nezamyslice_jerab_centrum_stavba115dsc07743.jpg|Stavba sportovně relaxačního centra v Nezamyslicích je zhruba v polovině#

Foto po dokončení

#nahled|https://g.denik.cz/59/69/nezamyslice_sportovni_hala_201009241_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/59/69/nezamyslice_sportovni_hala_201009241.jpg|Sportovní a relaxační centrum v Nezamyslicích#