„Dárky pod stromeček koupím jinde, ale tady na bazaru mě zaujala porcelánová zvířátka. Vnoučatům se moc líbí, takže jim určitě nějaká vezmu," řekla kupující na dobročinném bazaru Antonie Přikrylová.

Předměty do bazaru darovali zaměstnanci Středomoravské nemocniční společnosti Agel, kteří nové i použité věci intenzivně shromažďovali zhruba měsíc.

Zájem o charitativní předměty projevili návštěvníci nemocnice, ale i samotní zaměstnanci.

„Letos pořádáme už třetí ročník dobročinného bazaru a lidé o něj jeví stále větší zájem. Od rána se tady vystřídala minimálně stovka lidí a to je teprve dopoledne," řekla organizátorka akce a výkonná ředitelka Nadace Agel Denisa Rísová.

Výtěžek z charitativní akce poputuje na podporu projektů, které financuje právě Nadace Agel.

„Agel pořádá hned dva dobročinné bazary. Jeden tady v Prostějově a druhý o týden později v Praze. Co se neprodá, to věnujeme charitě. Vydělané peníze z bazaru poslouží na dofinancování projektů, které podporujeme. Mezi ně patří například rozvoj prostějovské školy Jistota pro handicapované děti a další," uvedla Denisa Rísová.

Zájemci si mohli nakoupit nejen dekorační předměty, hračky, nebo knihy. V bazarovém zboží se daly najít i výjimečné skvosty.

„Nabízíme široké spektrum věcí. Lidé nejčastěji nakupují hračky a malé drobnosti. Například jedna ze zaměstnankyň nemocnice darovala do bazaru celou svou sbírku porcelánových slonů a lidé je nakupují jako diví. Krom toho tady máme šaty a kožich od Kateřiny Brožové, podepsané dresy našich předních tenistů a nebo třeba vlastnoručně podepsanou autobiografii Usaina Bolta," uzavřela organizátorka bazaru a výkonná ředitelka Nadace Agel Denisa Rísová.

(ma)