Hala by měla vyrůst v blízkosti místní základní školy se kterou by měla být i propojená spojovací chodbou. Sloužila by tak nejen veřejnosti ale i školákům.

„Děti ze druhého stupně na dvouhodinový tělocvik využívají sokolovnu, která je od školy asi osm set metrů a musí přecházet,“ informoval místostarosta města Jan Vrána.

„První stupeň cvičí ve stávající tělocvičně, která je ze 30. let. Nevyhovuje kapacitně, je malá, nízká a pro současnou výuku je nevyhovující. Bývalí ředitelé i představitelé města se asi už asi třicet let snaží o vybudování nové tělocvičny. Budeme za novou halu velice rádi,“ reagovala ředitelka Základní školy Hana Matušková.

Větší varianta

Vedení města se dlouho rozmýšlelo nad tím, jak velké sportoviště by mělo být. Nakonec se rozhodlo pro větší variantu.

„Bylo kolem toho hodně diskuzí. Rozhodli jsme se pro velkou stavbu, vzhledem k tomu, že ji bude možné využít i komerčně, chtěli bychom ji nabídnout i široké veřejnosti. Jsme blízko dálnice a dojezdová vzdálenost dnes není problém,“ uvedl místostarosta a doplnil, že podobné multifunkční sportoviště v okolí není.

Hlediště pro 150 lidí i kurt na squash

„Loni vyrostlo v Nezamyslicích, ale nesplňuje všechny parametry. Pro některé sporty jí nějaký ten metr chybí. Naše hala by měla mít přesné rozměry pro všechny sporty. Ať je to házená, floorbal, malá kopaná, basketbal, volejbal nebo tenis. Zároveň vybudujeme hlediště pro zhruba sto padesát lidí, vyroste i kurt na squash a posilovna,“ řekl.

Město odhaduje, že by se náklady na stavbu mohly pohybovat do čtyřiceti milionů korun. Sportoviště by se mělo financovat pomocí dotace z Regionálního operačního programu, na zbývající část, už má město finance částečně vyčleněné.

„Žádost o dotaci jsme podali, máme ji schválenou, teď je vypsaná veřejná zakázka na halu. Jsme ve třetím kole schvalovacího dotačního procesu, nemáme ale ještě podepsanou smlouvu, ta se podepíše až na základě výběrového řízení. Začít bychom měli v letošním roce a v příštím roce by měla být stavba dokončená,“ dodal místostarosta Vrána.