„Do projektu jsme se zapojili od samého začátku a za dva měsíce se nám podařilo vybrat a odevzdat 84 kabelek," spočítala knihovnice Jana Hošáková, která se pustila do projektu s vervou sobě vlastní. Vyvěsila plakáty v knihovně, dala výzvu na internet i facebook. Do charitativní akce se díky tomu připojilo celé město.

„Zapojili se mladí i staří lidé. Často chodili a ptali se, jestli je kabelka dost dobrá na to, aby někoho zaujala. Nejvíc kabelek nám lidé nosili v září, kdy už měli za sebou dovolenou a začali jim zase povinnosti," uvedla Jana Hošáková.

Zároveň dodala, že knihovně se podařilo získat kabelku i od Renaty Langmannové, která je modelkou a vítězkou prestižní soutěže krásy Česká Miss 2006.

„O projektu jsem se dozvěděla přes internet a facebook díky iniciativě Jany Hošákové, kterou jsem poznala na střední škole a je mojí kamarádkou," vysvětlila top modelka.

„Vybrala jsem kabelku, kterou jsem si přivezla z Ameriky a mám k ní vztah. Koupila jsem si ji před třemi roky v New Yorku. Nakonec jsem zvolila značkovou kabelku, protože jsem si říkala, že by mohla být pro případné zájemce atraktivní a mohli by si ji koupit," vysvětlila Renata Langmannová.

Do knihovny doputovaly kabelky nejen z České republiky, ale i z Austrálie či Nového Zélandu.

„Přinesla ji paní, která kabelku dostala jako dárek od své dcery, která žije v Austrálii," vysvětlila knihovnice, která sama přispěla do veletrhu kabelek sedmi kousky.

„Jednak jsem uklízela a dělala pořádek ve skříních, ale hlavně jsem chtěla přispět na dobrou věc," vysvětlila Jana Hošáková.