Jaroslav Hejda přidává ještě dvě věci, které se mu na nové podobě náměstí příliš nezamlouvají.

„U školy chybí lavičky a nejenom tam. Vypadá to, že nějaké posezení by mohlo být v altánku, ale úplně jsem nepochopil, jestli je tam pro bezdomovce nebo pro koho vlastně," komentuje novinky v kosteleckém centru.

To však ještě dozná úprav. Přestože mělo být dnes náměstí za přítomnosti hejtmana Jiřího Rozbořila slavnostně otevřeno, stříhání pásky se nekonalo. Stavbaři totiž nestihli termín dokončení a na úpravách, které stály necelých osm milionů korun, budou ještě nejméně týden pracovat.

Bude plné zeleně

„Plánujeme ještě vysázet trávníky a náměstí ve spolupráci se zahradním architektem udělat takové, jaké bylo dříve. Tedy plné zeleně. Chceme, aby zde vznikla krásná oddychová zóna," říká starosta Kostelce Ladislav Hynek. Podle něj za zpožděním stojí především počasí.

„V srpnu nám propršelo dvacet pracovních dnů, s tím člověk nic nezmůže," konstatuje.

Původní stavba stála 7,6 milionů korun. Většinu z prostředků poskytl regionální operační program.

„Osmdesát pět procent částky máme z dotace, zbytek šel na stavbu z městského rozpočtu. Zastupitelstvo pak schválilo dalších dvě stě tisíc korun na zeleň," doplňuje starosta města.

Olomoucký kraj se tak podle slov hejtmana Jiřího Rozbořila na stavbě podílel jen nepřímo.

„Mou osobou je zastoupený v regionálním operačním programu. A zde jsme se dohodli se zlínským hejtmanem na tom, že všechny obce žádající o dotaci na úpravy prostředí, peníze dostanou,"říká hejtman.

Chtějí dát radnici nový háv

Po dokončení bude stavba kontrastovat s neopravenou silnicí na Stařechovice i radnicí. Ta se však podle Ladislava Hynka dočká v dohledné době oprav fasády.

„Příští rok zde má být celostátní sraz Kostelců, takže budeme usilovat o to, abychom našli peníze v rozpočtu a v příštím roce alespoň z větší části fasádu zrekonstruovali," přibližuje další budoucnost náměstí starosta.