„Už se připravujeme. Všude jsme vyvěsili letáčky, pozvánku jsme dali i na sociální sítě, tak jsme moc zvědaví, jaká bude první účast na takové akci," řekl místostarosta Kostelce na Hané František Horák.

Zpívat se bude u stromečku před radnicí, místním občanům a všem, kdo se zúčastní, pomohou udržet tón členové zdejší skupiny NOPROBLEM, kterou radnice oslovila. „Jsou to známé koledy, jen mají občas trochu jiná slova, tak jsme si je už všechny pro jistotu přezpívali," uvedl umělecký vedoucí sboru Karel Vlach.

Vzhledem k tomu, že koledy jsou jednoduché a jednohlasné, nepočítá NOPROMLEM s dalšími zkouškami. „Jsme rádi, že nás radnice oslovila, protože je to taková hezká předvánoční akce. A dokonce jsem četl, že se jí neúčastníme jen v České republice, ale koná se i v zahraničí," řekl Karel Vlach.

Všichni, kdo si ve středu 14.12. přijdou v 18 hodin k vánočnímu stromečku v Kostelci na Hané zazpívat, se mohou mimo jiné těšit i na další vánoční písně, které si sbor připravil ze svého adventního repertoáru.

„A samozřejmě také na občerstvení, které připravují naši hasiči," dodal místostarosta František Horák, kterého mrzí, že u stromečku nebude, protože ve stejnou dobu se koná na radnici zasedání zastupitelstva.