„Podmínky jsou u nás dobré i když přes noc z pondělí na úterý trochu tálo. Vše máme ale v provozu. Aktuálně si nemůžeme stěžovat na návštěvnost, protože mají na Olomoucku jarní prázdniny. Po té následují jarní prázdniny na Svitavsku a Prostějovsku, mohlo by jít o krásnou tečku za sezónou," říká Jiří Křeček z kladeckého Sokola, který lyžařský areál v Kladkách provozuje.

To v Repechách, kde Penzion Lada provozuje dětský vlek, je situace o něco horší.

„O víkendu jsme na tom byli dobře, v pondělí navíc sněžilo. K večeru ale přišel déšť a díky němu dost sněhu odtálo. V provozu máme vlek jen o víkendu a nepředpokládám, že se tu během toho následujícího bude lyžovat," hlásí z penzionu.

V okolí zatím fungují běžkařské trasy, například takzvaný Protivanovský okruh v délce jedenácti a půl kilometru začínající před protivanovskou sokolovnou.

„V Pondělí napadlo dvacet centimetrů sněhu, teplota šla ale den na to nad nulu. Ve středu brzy ráno plánujeme vyjet se skútry a upravit stopu.

Protivanovský okruh je zatím v perfektním stavu, ten u Malého Hradiska je sjízdný," uvádí Vlastimil Štefl z informačního centra v Suchém.

Zatím nejhůře vypadá lyžařská sezóna právě v Malém Hradisku. Zatím se zde ani letos nerozjel vlek, který stojí už tři roky.

„Co napadlo, to zase roztálo. Zbyla břečka, která je naprosto o ničem. Vypadá to tedy, že ani letos se vlek nerozjede," domnívá se starosta obce Marián Fiedler.