„Nedaleko areálu máme chalupu a každoročně si nenecháme ujít lyžovačku v Kladkách. Vzal jsem si s sebou snowboard, na kterém jezdím už druhým rokem, je tady na něj perfektní svah," pochvaloval si desetiletý snowboardista Tomáš Musil, který zatím musel sjezdovku šlapat pěšky.

Krásné prostředí, dobře sjízdný svah a také přívětivé ceny každoročně přilákají do Kladek tisíce návštěvníků.

„Bydlíme v Břeclavi, ale kousek odtud máme chatu, takže Ski areál Kladky jsou naší tradiční zastávkou. Panuje tady taková domácí atmosféra, takže sem vždy velmi rádi zavítáme," pochvaloval si otec desetiletého snowboardisty, který jej doprovázel na sjezdovce.

Provozovatele areálu dlouhou dobu trápily vysoké teploty i mlha, která snižuje efektivitu sněhových děl.

„Začali jsme zasněžovat nejprve sjezdovku Poma a to už od devětadvacátého prosince a pevně věříme, že v nejbližších dnech zahájíme provoz. Úplně nejlepší by bylo, kdybychom spustili vleky už tuto neděli," řekl v sobotu předseda areálu Jiří Křeček s tím, že počasí bude hrát největší roli i v příštích dnech.

„Jestli se opět udělá mlha, budeme muset přerušit umělé zasněžování. Ideální je, pokud přetrvává suchý mráz, pak se voda správně přeměňuje na led. Pakliže je na svahu stoprocentní vlhkost, proces přeměny vodních kapek na led ve sněžných dělech je mnohonásobně ztížený," popsal Jiří Křeček.

Návštěvníci lyžařského střediska se mohou těšit nejen na pořádnou lyžovačku, ale také na plánované akce, kterou klatovští provozovatelé chystají.

„Ani v letošním roce určitě nebude chybět tradiční závod na lyžích, tak zvaná Kladecká lyže, která proběhne ke konci ledna a samozřejmě k závěru sezóny nezapomeneme ani na dětský karneval na lyžích. Teď se jen musíme modlit, aby nepřišla naráz taková velká obleva, jako tomu bylo v loňském roce," pousmál se předseda areálu Jiří Křeček.

Aktuální informace o provozu a cenách vleků naleznete na stránkách: www.lyzovanikladky.cz