"Celý týden jsme zasněžovali, protože na sjezdovce byla pouze tráva. Dnes ráno jsme spustili pomu a dětské lano a plánujeme celovíkendový provoz," informoval Jiří Křeček, starosta TJ Sokol Kladky, která sjezdovku provozuje.

Do útulného areálu na rozmezí Olomouckého a Pardubického kraje se sjíždějí milovníci zimních sportů z širokého okolí. "Máme k dispozici i půjčovnu lyží a pro začínající lyžaře i školu lyžování. Možné je i placení kartou," doplňuje Křeček s tím, že se mohou návštěvníci zahřát i horkou polévkou a teplými nápoji.

Lyžařský areál v Kladkách se v neděli těšil značnému zájmu malých i velkých lyžařů. 5.2. 2023
VIDEO: Lyžaři si v Kladkách užívají zimu. Vyřádí se děti i dospělí

Kladecký areál je vyhledávaný i díky nižším cenám. Víkendová čtyřhodinovka vyjde na 480 korun, celodenní je o stokorunu dražší. Nejmenší lyžaři a začátečníci si mohou užít své první lyžařské zážitky na dětském lanovém vleku, který je zdarma. Aktuálně se bude lyžovat v pátek, sobotu a neděli od 12. do 14. února. V pátek a sobotu bude i večerní lyžování od 17 do 21 hodin. Denní provoz je od 9 do 16 hodin.

Lyžařský areál s dvěma vleky

První lyžařský vlek byl v Kladkách zkolaudován v roce 1983. Od té doby proteklo korytem říčky Věžnice mnoho vody a v současnosti disponují Kladky moderním areálem, ve kterém jsou dva vleky. Starší je poma s teleskopickými unašeči. Je dlouhá 450 metrů a má převýšení 85 metrů. Novější a delší je dvoukotvový vlek Doppelmayr, měří 710 metrů. Oba vleky jsou vhodné pro začátečníky i malé děti. Pro ty nejmenší lyžaře je zdarma k dispozici dětský lanový vlek.

Mohlo by vás také zajímat:

Ledové kry na řece Bečvě v Hranicích, čtvrtek 11. ledna 2024.
VIDEO: Bečva v Hranicích jak z Aljašky. Ledové kry se pohnuly směrem k Přerovu
Z Kozlova přes Varhošť do Jestřabí.
VIDEO: Zimní výletování aneb Z Kozlova přes Varhošť do Jestřabí
Lyžařská helma patří k základnímu lyžařskému vybavení. Při výběru si dejte pozor na správnou velikost. Pro děti pořídíte helmy rostoucí.
Lyžařská helma zachraňuje životy. Jak vybrat tu správnou?
Ledové království na Čeňkově pile.
Ledové království vykouzlila příroda na Čeňkově pile na Šumavě