„Účast zvažuji, ale nenašel jsem zatím dost důvodů, proč tam jít. Určitě se věc ocitne i v programu zastupitelstva," řekl například už dříve Deníku radní Jaroslav Šlambor s tím, že by se měla kasárna zbourat.

Nechybělo naopak hned několik zastupitelů. Dorazili například Jan Navrátil a František Fröml. Zastoupení měla i TOP 09, dorazila totiž dcera zastupitele Aleše Matyáška Markéta, která sama figurovala na kandidátce. Přítomní byli také František Filouš ze hnutí ANO a Petr Kousal za KDU-ČSL.

„Jsem rád, že se setkání uskutečnilo. Mrzí mě ale, že z vedení města nikdo nepřišel i když radní dostali pozvánku. Přijde mi to nečestné a jako kašlání na lidi," okomentoval Petr Kousal.

On a další desítky přítomných se na semináři dozvěděli, co by se v kasárnách dalo provozovat, v jakém je budova stavu a také, jak vypadala v roce 2004. Tehdy přešlo hned několik objektů jezdeckých kasáren z armády na město. Účastníci navíc mohli vidět také fotky z doby, kdy armáda kasárna definitivně opustila.

„Stavba je to velmi stará, ale až do roku 2004 byla dobře udržovaná. Navíc v šedesátých letech došlo k výměně krytiny a stavebním úpravám. Práce to byla kvalitní, šedesátá léta totiž byly dobou, kdy ještě žili řemeslníci," řekl osazenstvu sálu Jan Vinař, který více než dvacet let pracuje ve společnosti Murus, která se zabývá využitím, rekonstrukcemi či dostavbami historických objektů.