Co kvůli váze nyní nemůžete dělat a chcete se do toho pustit po zhubnutí?

Není to omezování, ale mrzí mě, že se nemůžu pěkně a moderně obléct. Chtěla bych si vzít nějaké šik šaty nebo rifle. Minulý rok jsem ženila syna a byl pro mě oříšek se pěkně obléct. Nakonec jsem si nechala ušít šaty, ve kterých jsem se cítila moc dobře. Letos mám letět na dovolenou k moři a už se těším, že budu štíhlejší a obleču si nové plavky.

Rozhodla jste se sdílet vaše pokroky se čtenáři Prostějovského deníku, jak na vaše rozhodnutí reagovalo okolí?

První jsem to řekla dceři, potom synovi. Manželovi jsem to řekla, až když mi přišel e-mail, že jsem byla vybraná do redukčního programu. Svou účast jsem chvíli zvažovala, protože tím, že prodávám noviny, jsem hned na ráně a měla jsem strach, jak budou reagovat zákazníci. Ale manžel mi řekl, že když už jsem se do redukčního programu dostala, tak to nemám vzdávat a bude mě podporovat.

Podporuje vás při hubnutí vaše rodina/přátelé, nebo vás od toho odrazují? A jak se to projevuje?

Mám velkou podporu od celé rodiny, což mi hodně pomáhá. Dcera, se kterou chodím cvičit jógu a jezdím na dovolené, mi fandila od samého začátku. Pořád se mě ptala, jak jsem dopadla, a když jsem jí řekla, že jsem byla vybraná, byla nadšená a řekla mi, že do toho mám určitě jít a že jí pak budu říkat, co má dělat, aby zhubla. Syn mi také říkal, že mi bude fandit.

Co pro vás bude v průběhu hubnutí nejtěžší?

Největší změnou pro mě bylo dodržovat pravidelnost a ráno zařadit rychleji snídani. Vstávám ve čtyři hodiny a musím snídat nejpozději v pět hodin. Zásadní změnu v jídelníčku jsem udělat nemusela, akorát jsem přidala víc pohybu. Jsem sice zvyklá se hýbat, protože v pondělí chodíme hrát s manželem badminton, ve středu mám jógu a v pátek, když mám ranní, chodím plavat, pak do sauny a na masáž. Teď jsem navíc přidala v úterý a čtvrtek jízdu na ortopedu.

Jakého nejoblíbenějšího jídla se budete muset kvůli hubnutí vzdát?

Jsem zvyklá vařit zdravá jídla, nejčastěji kuře, králíka, krůtu a k tomu zeleninu. U nás nikdy vepřo knedlo zelo a omáčky moc nefrčely. Řízek udělám jednou za dva až tři měsíce, svíčkovou jenom, když máme zvěřinu, ale to je tak jednou za rok. Nejtěžší bude vzdát se vína, protože s manželem jsme měli takový rituál, že jsme se po práci sešli a nad sklenkou vína jsme si povídali. Teď piji místo vína čaj.

Zkoušela jste už někdy zhubnout, držela jste nějakou dietu?

Celý život (smích). Kilogramy mi létaly nahoru a dolů podle životní situace. Poprvé jsem zhubla v patnácti letech. kdy jsem začala jíst suchary a doma sama cvičit. Za tři měsíce jsem zhubla osm kilogramů, ale na učilišti jsem je zase nabrala. Další kilogramy jsem pak nabrala po prvním a druhém dítěti.

Inspiruje vás v hubnutí nějaká známá osobnost nebo člověk, kterému se to podařilo?

To se tak nedá říct. Určitou inspirací je pro mě můj tatínek, který bude mít 79 let. Před lety byl na operaci s koleny a musel zhubnout. Za čtyři měsíce dokázal zhubnout šestnáct kilogramů, a to sám a bez rad odborníků.