Udržet míček na pingpongové pálce, zastřílet si ze vzduchovky, sjet nafukovací skluzavku, zahopsat si na trampolíně nebo na sedmimílových botách, proměnit se ve spidermana či Hello Kitty dorazily děti nejen z Držovic.

„Jezdíme sem každý rok, mají tu připravené atrakce pro děti a nenudí se ani dospělí. Vloni tu bylo parádní vystoupení country tanečníků," vzpomněl si táta pětileté Míši Pavel Jelínek z Prostějova.

„Nejvíc mě bavilo házet míčky do opice, a pak se mi líbí malování na obličej," nechala se slyšet Míša, kterou kreslířka ve stánku proměnila v motýla. Ze sedmiletého Sama se pro změnu stal princ Laval.

„Nechtěl si nechat nic kreslit na obličej, ale pak jsme si listovali katalogem lega a líbil se nám princ Laval z Lego Chima," uvedla Samova máma.

Kromě toho, že si děti užily připravené atrakce a zasoutěžily si v deseti disciplínách o lákavé ceny, omrkly také hasičské auto.

Čtyřletého Martínka – Batmana zaujalo hasičské náčiní a prohlásil, že bude hasičem, hned potom s úžasem sledoval, jak hasiči bojují s ohněm. Držovičtí si totiž připravili fingovaný požární zásah.

Dětským dnem se ale nesla i střelba ze samopalu. Ozkoušet si střelbu ze silné zbraně bavilo nejen kluky.

„Vyzkoušela jsem si to i já. Je to teda pořádná rána, ale člověk má sluchátka, tak je to v pohodě," prozradila Martínkova teta Zuzana Švédová.

„Já jsem se taky nebál," dodal se spokojeným úsměvem Batman Martin, který o chvíli později vyhlížel vojenský tank. Držovický Dětský den toho však v sobotu nabídl daleko víc. Do Držovic například zavítali kinologové, krojovaní ze souboru Mánes či děti z prostějovského Valentýnku, tanečníci z Kralic na Hané Druhý dech, s irskými tanci se představila La Quadrilla z Brna. Dětský den zakončil ohňostroj a dospělí si po něm užili diskotéku Rádia Haná.