Získat upomínkovou vařečku ale mohlo jen šest z nich. „Máme gulášovou. Na rozpálený olej jsme dali cibuli a počkali jsme, až bude dozlatova a přihodili cigáro," odtajnili část receptu čtyři Ohniví kuchaři, kterým bylo v průměru dvanáct let.

Zasoutěžit si na hřiště ve vaření jarní polévky v kotlíku přišli senioři, zahrádkáři, hasiči, děti s rodiči, mladí chovatelé, sokolky nebo členové rodinného centra Hastrmánek.

„Přišly nám sem vařit spolky, ale také jednotlivci jako třeba babička s vnoučkem a podobně a je to bezvadné," nechala se slyšet starostka Držovic Blanka Kolečkářová a těsně před dovařením všech polévek dodala, že sedmičlenná porota ohodnotí vůni, chuť a prezentaci polévky.

Drobnou sladkostí byli nakonec oceněni všichni. Nejvíce však bodovala v dětské kategorii Pravá sokolská bramboračka s houbami čtyř mladých Sokolek a v kategorii dospěláků dršťková místních hasičů. Jarní odpoledne se v Držovicích pak neslo v duchu zahánění zimy. Děti vynesly morenu a zapálenou ji s pomocí hasičů hodily do Romže. Poté se přesunuly na mostek a vítaly jaro vhozením věnečků na hladinu řeky. 

Recept na Pravou sokolskou bramboračku Dáme rozpustit sádlo, přidáme na kostičky pokrájenou cibuli. Necháme zesklovatět. Do kotlíku přidáme petržel a mrkev. Necháme osmažit a zalijeme vodou. Pak přidáme bujón, brambory a houby. Necháme polévku do doby, až se uvaří brambory. Přidáme zásmažku. Okořeníme a můžeme podávat.