„Rok se s rokem sešel a zase se scházíme, za typického horkého počasí, tady u kapličky,“ zahájil nedělní obřad P. Tomáš Strogan už tradiční mši, ze které se stala malá pouť. Kostelnice Eva Marečková kromě zajištění celé liturgické části nedělní slavnosti předvedla, co secvičila s dětmi z mateřské a základní školy ve Vrchoslavicích.

Za doprovodu Ladislava Gazdaga zazněly dětské písničky, ale i houslové sólo. Paní M, jak ji děti důvěrně oslovují, jim vybrala písničky na míru a pro nedělní odpoledne byly příjemným zakončením oficiální části programu.

Jako předchozí roky přišlo procesí poutníků z Němčic nad Hanou. Nejen pro ně bylo připraveno občerstvení, možnost zakoupení perníkových srdcí, domácích trubiček, lineckých koleček či jiných sladkostí.

Přestože v průběhu odpoledne několikrát zahřmělo, déšť se nekonal. A tomu byly rády především děti, pro které byl připraven skákací hrad.

„Děti si za svoje vystoupení takové odreagování zaslouží. Teď se můžou dosyta vyřádit,“ pochvaluje si Jan Zimen, jeden z organizátorů akce letošní novou atrakci. 

Autorka: Adéla Palíšková