U některých dětí byla znát v zákulisí tréma. „Bolí tě před vystoupením břuch?" ptala se jednoho ze svých svěřenců Eva Vojtková, šéfka souboru Hanáček z Troubek. Všechny děti pak ujistila, aby při vystoupení nezapomněly, že jsou úplně nejlepší. „Když postoupíte, tak půjdeme na zmrzlinu," slíbila jim.

Hanáček nakonec zůstal jen stupínek od absolutního triumfu.

„Na celostátní festival do Jihlavy, který se bude konat druhý víkend v červnu, postupuje Malý Ječmínek z Chropyně," informoval konferenciér akce Ivan Čech z Kulturního klubu Duha, který funguje pod prostějovským magistrátem.

Čech dodal, že v Hanáček z Troubek zůstal spolu s Kláskem z Kralic v širším výběru poroty. Oba tyto dětské soubory tak získaly vstupenku k účasti na folklorních festivalech. Práci s nejmenšími dětmi pak porotci ocenili u vedení souboru Zrníčko z Holešova. Celkem se přehlídky zúčastnilo devět souborů.

Celonárodním festivalu dětských folklorních souborů Roztančená scéna vyhlašuje každé dva roky ministerstvo kultury. V jihlavském finále se představí vždy ty nejlepší soubory zastupující jednotlivé regiony republiky.