„Páteční pracovní jednání bylo neveřejné. Přišlo tam všech osm lidí z opoziční kandidátky, aby nám skrze pana Karla Černého oznámili, že odstupují,“ sdělila čelčická místostarostka Irena Augustinová. Podotkla, že nyní zastupitelstvo v Čelčicích není pro nižší počet členů, než ukládá zákon, usnášeníschopné.

V čele obce zůstane starosta

„Obec bude dál řídit starosta František Mádr, jeho pravomoci ale budou omezené,“ vyjádřil se k situaci v Čelčicích olomoucký politolog Pavel Šaradín.

Zajímalo jej, proč se opozice vzdala postů v zastupitelstvu.

„Přišlo nám, že by obec jela dál ve stejných kolejích. Vedení Čelčic by si zase odhlasovalo co chtělo a na opozici by nedalo,“ vyjádřil se odstoupivší opoziční zastupitel Pavel Smékal.

Politolog Šaradín tvrdí, že vzdání se mandátů je záležitost mimořádná, jež bývá používána velmi zřídka.

„Bývá vnímána jako poslední možnost na záchranu nějaké vážné myšlenky,“ podotkl k tomu.

Tyto vize budou čelčičtí politici už za pár měsíců prezentovat veřejnosti. Znovu budou totiž oslovovat voliče, aby jim dali svoji důvěru.

Nové volby budou v březnu

„Předčasné volby se u nás uskuteční nejspíš už v březnu,“ zmínil v této souvislosti Pavel Smékal. Věří, že tentokrát v nich lidé sdružení kolem něj uspějí.

Čelčická místostarostka Irena Augustinová tvrdí: „To, že se opozice vzdala mandátů, bylo pro obec špatným krokem ohrožujícím její rozvoj.“ Míní, že chování zastupitelů, jež ze sboru odešli, bude pro voliče jasným vzkazem, kdo chce na rozkvětu obce spolupracovat, a kdo naopak sleduje pouze své cíle.

Jak budou obyvatelé volit je tedy otázkou.

„Nechci, aby to v Čelčicích fungovalo tak jako doteď. Nic se tu neděje a všechno je problém. Jsem sama zvědavá, jak nové volby dopadnou,“ řekla jedna ze starousedlic.

Říjnové řádné komunální volby vyhrálo v Čelčicích Sdružení nezávislých kandidátů Čelčice, získalo 50,32% hlasů. V zastupitelstvu obsadilo většinové čtyři mandáty . Sdružení nezávislých kandidátů - PRO OBEC ČELČICE obdrželo od voličů 49,67% hlasů. Se třemi křesly, která nyní zůstávají prázdná, skončilo v opozici.

KAUZA V KROCÍCH

1. V Čelčicích to jiskří. Povedou půtky až k přečasným volbám?

2. Předčasné volby v Čelčicích? Zatím nebudou, ale hrozí