„Důvodem opravy mostu je špatný stav nosné konstrukce a spodní stavby. Navíc je jeho nevyhovující šířka překážkou silničního provozu," uvedla mediální referentka Anna Kajlíková.

„Stavbaři odstraní stávající zábradlí, betonové římsy a stávající vozovkové souvrství a nosnou konstrukci. Při rekonstrukci také rozšíří spodní stavbu a vytvoří novou širší nosnou konstrukci," upřesnil náměstek primátorky Zdeněk Fišer s tím, že město na tuto akci uvolnilo dva miliony a čtyři sta tisíc korun.

Z připravovaného projektu mají největší radost obyvatelé Čechovic i představenstvo místního osadního výboru.

„Osadní výbor o opravu usiloval už delší dobu. Zub času je neúprosný a poznamenal se i na čechovickém mostě. Špatnému stavu nepomáhají ani kamiony a nákladní automobily, které tudy denně projíždějí," uvedl předseda osadního výboru pro Čechovice, Domamyslice a Krasice Jan Závodský.

Náklaďáky jako poslední kapka

Jeho slova potvrzují i místní.

„Poslední dva nebo tři roky se začalo hodně diskutovat o tom, že by most měl projít rekonstrukcí. Určitě je to pozitivní zpráva, protože most je v hodně špatném stavu. Projíždějící nákladní automobily jsou jen poslední kapkou pro desítky let starou stavbu, na kterou už dlouhou dobu nikdo nesáhl," okomentovala současný stav mostu obyvatelka Čechovic Jitka Komínková.

Samotnou opravu by měli stavbaři zahájit už letos v březnu a v ideálním případě potrvá do srpna tohoto roku.

„Rekonstrukce začne ihned po předání zakázky, kterou získá společnost v rámci elektronické aukce," uvedl náměstek primátorky Zdeněk Fišer a doplnil, že hlavními kritérii při výběru stavební firmy, která opravu zrealizuje, budou cena díla, délka záruky a doba realizace.