V Bohuslavicích hodlají opravit kulturní dům

Bohuslavice – Vedení obce Bohuslavice se rozhodlo zažádat o dotaci na opravu místního kulturního domu.

„Rádi bychom získali část finančních nákladů, nutných k opravě střechy, na zdejším kulturním domě. Zatím čekáme, jak naši žádost vyhodnotí," uvedl starosta Bohuslavic Roman Jedlička s tím, že pokud potřebné finance nezískají, budou muset opravu odložit.

„Jsme malá obec, takže počítáme každou korunu a opravu pouze na vlastní náklady si dovolit nemůžeme. Střecha nám naštěstí na hlavu ještě nepadá a není v úplně dezolátním stavu, takže rekonstrukci přinejhorším odložíme na později," vysvětlil starosta.

Ve Stražisku odhlasovali podporu k rekonstrukci sokolovny

Stražisko – Budova sokolovny ve Stražisku se možná brzy dočká opravy. Zastupitelstvo obce odhlasovalo podporu vedení místního Sokola, který v únoru zažádal o dotace.

„Členové sokolské jednoty zažádali o dotace na opravu jejich sokolovny, a protože je budova v majetku obce, je to záležitost i obecní. Na veřejném zasedání zastupitelstva jsme odhlasovali, že pokud Sokoli dotaci dostanou, obec se bude podílet na opravě z obecního rozpočtu," řekl k plánovaným opravám starosta Stražiska Jaroslav Kröner.

„V případě, že Sokoli dotaci nezískají, budeme muset rekonstrukci odložit, protože takovou investici si nebudeme moct dovolit," dodal starosta.