„Firmě, která stavbu vybuduje, jsme akorát prodali pozemek. Společnost následně také dům bude provozovat, naopak obecní úřad určí, kdo zde bude bydlet," uvedl starosta Bedihoště Jiří Zips.

Ten ve středu dopoledne byl při vysvěcení základního kamene, kterého se ujal kralický farář Wladyslaw Mach. Při té příležitosti sdělil, jak by měl provoz domu fungovat.

„Nepůjde o dům s pečovatelskou službou," upozornil s tím, že nájemníci budou moct využívat dohody s charitou.

„Ta už existuje," uvedla Kateřina Koldová, autorka projektu a žena odpovědná za stavební dohled.

„Pracovníci charity mohou pro lidi s dietami vozit obědy, vyřídí třeba i nákupy nebo po dohodě někam lidi vezmou. Půjde každopádně o penzion pro staré lidi a invalidy. Nájem bude regulovaný, půjde o necelé dva tisíce za byt měsíčně bez energií," informovala pracovnice firmy Lazecká Invest.

Starosta Jiří Zips uvedl, že obecní úřad už několik lidí oslovil. Na dotaz, zda by v případě malého zájmu Bedihošť poskytl byt i zájemci z okolí, odpověděl kladně.

„Není problém vzít někoho z jiné obce. Stoprocentně ale budou mít přednost obyvatelé Bedihoště," uvedl.

Dodal zároveň důvody, z jakých se obec pro stavbu domu rozhodla.

„Obec má ve svém vlastnictví padesát čtyři bytů. Jsou zčásti obsazené staršími obyvateli. Přitom takové větší byty by se hodily pro mladé rodiny. Chceme tak pro ně některé výstavbou budovy u školy uvolnit," řekl Jiří Zips.