Přesvědčila se o tom seniorka V. B. z Družstevní ulice v Prostějově, které se po Vánocích ztratila fenka psího křížence. Rozhodla se proto požádat čtenáře Prostějovského deníku o pomoc při hledání. Nakonec však jejich pomoc nebyla ani potřeba, protože pes si svou majitelku našel sám. Uprostřed rušné ulice, nedaleko místa, kde jej viděla naposledy.

Osmiletá fenka slyšící na jméno Bibinka se ztratila den před Silvestrem u hlavní pošty na Poděbradově náměstí.

„Šla jsem s ní dopoledne na procházku, když v tom se mi vysmekla a než jsem stačila nějak zareagovat, tak byla pryč,“ vylíčila událost majitelka, která si nepřála říci své jméno do novin.

Fenka se u ní v domácnosti nestačila ani zabydlet.

„Než se nám zatoulala, měli jsme ji jen dva dny. Přivezli jsme si ji hned po vánočních svátcích z útulku v Horce nad Moravou. Původní majitel ji týral, takže byla celá vyděšená,“ popsala. Hned po Novém roce vyvěsila redakce Prostějovského deníku na své webové stránky výzvu čtenářům, aby pomohli s hledáním.

„Byla bych vděčná za jakékoli informace, nabízela jsem lidem i odměnu, ale nikdo se neozval,“ říká starší žena.

Po dvanácti dnech se však fenka opět ocitla v náručí své paničky.

„Procházela jsem v úterý odpoledne Žeranovskou ulicí a v tom jsem ji uviděla, jak mi jde naproti. Ani jsem tomu nechtěla uvěřit,“ popsala šťastné shledání majitelka, když přišla ve středu ukázat svou psí tulačku do redakce. S manželem ji ihned odvezli na vyšetření k veterináři.

„Byla zablešená a pohublá, ale jinak v pořádku. Teď na ni akorát žárlí naše druhá fenka Dorotka, kterou jsme si z útulku vzali už dřív. Ale snad ji to brzy přejde,“ smála se na rozloučenou.