Druhý srpnový čtvrtek se Prostějov přesune do doby, kdy v Čechách vládl Rudolf II. a jeho pražský dvůr byl plný umělců, alchymistů, astrologů, vědců a šarlatánů.

„Lidi baví pořady do minulosti, takže jsme pro ně připravili Renesanční večer. Nebude chybět dobová hudba a renesanční tanec, lidé se mohou těšit na krásné cikánky, excelentní boje, výuku tance a ohňovou podívanou," uvedla Martina Drmolová.

V případě deštivého počasí bude akce přesunuta z náměstí T. G. Masaryka do Společenského domu v Komenského ulici.

Promítání rodinných filmů

V programu letního seriálu nechybí ani zavedené projekce pod širým nebem. V improvizované letní kino se mění zahrádka Národního domu.

„Lidé mají rádi rodinné filmy. Připravili jsme proto promítání snímků tohoto žánru," řekla Martina Drmolová z pořádajícího Kulturního klubu Duha.

Diváci již zhlédli třeba filmy Já padouch nebo Šmoulové 2. Na čtvrtek 21. srpna si organizátoři naplánovali film Čtyřlístek ve službách krále.

Chinaski

Program, který si Prostějovské léto nachystalo na 28. srpna, pak ocení zejména milovníci skvělé hudby. Prostějov totiž navštíví poprocková kapela Chinaski. Večer s pětičlennou kapelou, která se pohybuje na hudební scéně už od 80. let.

S jistotou nebude chybět nejnovější hit kapely – Hlavolam, ale jistě zazní i jiné písně, kterých má kapela na svém kontě od svých prvopočátků stovky. Proslavila se hity jako Dlouhej kouř, 1. signální, Klára, Vrchlabí, Tabáček, Dobrák od kosti, Láskopad nebo třeba Zadarmo. Kapela původně od roku 1987 vystupovala pod názvem Starý hadry.

Tehdy ji dali dohromady Pavel Grohman a Michal Novotný (dnes Malátný) – zpěvák kapely. V roce 1989 se ke kapele přidali hudebník a herec Petr Rajchert a Jiří Seydler. Přelomový byl pro kapelu rok 1994, kdy se Staré hadry přejmenovaly na Chinaski, podle literární postavy spisovatele Charlese Bukowského. Kapela by měla v srpnu vystoupit pod širým nebem na náměstí T. G. Masaryka, i tento koncert se v případě nepříznivého počasí přesouvá do Společenského domu. Vstup na koncert bude volný.

Definitivní tečku za seriálem akcí pak udělá výstava Slovo má Hurvínek, která je naplánovaná na 18. a 19. září.

„Letos jsme upustili od exkurzí po neznámých prostorách a připravili jsme interaktivní výstavu Spejbla a Hurvínka. Kromě fotografií děti uvidí živé loutky a mohou si s nimi popovídat," uvedla Martina Drmolová. 

Program Prostějovského léta

14. srpna

9:00 – 12:00 Tvoření s keramikou a hry

10:00 – 11:00 Čtení pohádek dětem (knihovna pro děti)

12:00 Pizza kvíz (knihovna pro děti)

Od 19:00 Renesanční večer (náměstí TGM, za deště Společenský dům)

21. srpna

9:00 – 11:00 Kytičková víla

10:00 – 11:00 Čtení pohádek dětem (knihovna pro děti)

12:00 Pizza kvíz (knihovna pro děti)

21:30 Noc s filmem Čtyřlístek ve službách krále (zahrádka Národního domu, za deště Kulturní klub Duha)

28. srpna

9:00 – 12:00 Hry s dopravní tématikou a lanová dráha (dětské dopravní centrum

10:00 – 11:00 Čtení pohádek dětem (knihovna pro děti)

12:00 Pizza kvíz (knihovna pro děti)

20:30 Večer s Chinaski

18. – 19. září (Kulturní klub Duha)

18. září: 8:30 – 19:00 - Výstava Slovo má Hurvínek

19. září: 8:30 – 16:00 - Výstava Slovo má Hurvínek