Problém s přepravou napříč městem.

"V případě, že se chcete dostat ze západní části Prostějova do Vrahovic, musíte počítat minimálně s čtvrt hodinou. Ty momentálně zavřené ulice jsou pro průjezd z jednoho konce města na druhý stěžejní," komentuje situaci Hana Slezáková z Prostějova.

Revitalizace Pivovarského rybníčku v Prostějově Vrahovicích už byla zahájena. 16.3. 2022
Ze smetiště odpočinkovou zónou. Pivovarský rybníček už zvelebují, podívejte se

Rekonstrukce Vrahovické ulice v Prostějově

Zdroj: DENÍK/Zdeněk Vysloužil

Stavaři jedou podle plánu. Již měsíc se usilovně pracuje ve Vrahovické ulici, která už je zbavena asfaltu.

"Druhá etapa na Vrahovické ulici je ve fázi sanace nosných vrstev a práce probíhají podle harmonogramu. Následovat bude napojení dešťové kanalizace, instalace podobrubníkových vpustí a pokládka obrub, oprava vjezdů, odstavných ploch a pokládka nové dlažby na chodníku po jižní straně ulice," informuje o aktuálním stavu náměstek primátora Jiří Rozehnal. Vrahovická ulice bude v úseku mezi křižovatkami s Janáčkovou ulicí a náměstím Padlých hrdinů uzavřena až do 30. června 2021.

Uzavírka Vrahovické ulice potrvá v daném úseku od 14.2. do 30.6. 2022. Pracovat se bude od křižovatky náměstí Padlých hrdinů k Janáčkově ulici. 11.2. 2022
Vrahovická se od pondělka opět zavírá, až do prázdnin. Kudy objížďkou?

Vyměňovat se bude stoleté potrubí. Wolkrovkou jen v jednom směru.

"V pondělí 14. března byla zahájena komplexní oprava ulice Wolkerova. Nyní bude probíhat vložkování kanalizace, následovat bude výměna vodovodního řadu, který je z roku 1906 a výměna plynového potrubí, obě přeložky budou trvat do konce června. Po tu dobu bude jednosměrná uzavírka," uvedl k další rekonstrukci Jiří Rozehnal.

Doprava je v rámci možností plynulá.

"Dopravní omezení na ulici Vrahovická je možno alternovat po ulici Svatoplukova a za přibližně měsíc omezení jsme nezaznamenali vážnější komplikace. Omezení na Wolkerově ulici má vliv na dopravu v centru města, řidiči si budou na omezení a změnu organizace dopravy několik dní zvykat," komentuje náměstek Rozehnal a obrací se na řidiče: "Žádáme zejména řidiče nákladních vozidel, aby pokud nemusejí, do centra města vůbec nevjížděli a využívali možnosti sjezdu z D46 Prostějov Sever na nový Severní obchvat. Děkujeme všem za dodržování dopravního značení, ukázněnost a trpělivost."

Frekventovaná komunikace ve Wolkerově ulici projde celkovou rekonstrukcí. Práce budou zahájeny 14. března 2022.
Další uzavírka! "Wolkrovka" bude brzy jednosměrná, pak ji opravy zavřou komplet