Kromě dlouhých kolon aut na Újezdě doprovází uzavírku i neukáznění řidiči.

Problémy dělá především zákazová značka na náměstí Padlých hrdinů, která čeká na řidiče jedoucí po Vrahovické už před odbočkou na Českobratrskou. Šoféři si s tím však hlavu nelámou a do ulice odbočují, i když tím porušují pravidla silničního provozu.

V úterý odpoledne jsme během půlhodiny nachytali 131 řidičů, pro které nebyl zákaz vjezdu překážkou.

„V sobotu dopoledne jsem jel z Vrahovic do města a před Svatoplukovou jsem odbočil na Českobratrskou. Tam mě zastavili policisté a řekli mi, že jsem vjel do zákazu vjezdu. Přede mnou už stálo dalších sedm řidičů, kteří udělali stejnou chybu. Nakonec nám policisté vrátili řidičské průkazy a pustili nás bez pokuty," popsal nám svou zkušenost Vladimír Kalný.

ČTĚTĚ TAKÉ: A další uzavírka! Zábrany z E. Valenty se přesunou na Sportovní

Logika?

„Proč tedy zákaz vjezdu neposunou až za odbočku na Českobratrskou, aby tam mohli řidiči projet?," ptá se.

„Částečně se bude opravovat i Českobratrská ulice a my přesně nevíme, kdy se do ní stavbaři pustí. Proto jsou značky zákazu vjezdu už před odbočkou na tuto ulici," řekla náměstkyně primátora Alena Rašková.

Chápu postoj řidičů, že jim to připadá nelogické, protože sama z Vrahovic jezdím. Řidiči musí jet tzv. myší dírou a napojit se na Olomouckou," vysvětlila Alena Rašková.

Jak řeší prohřešky řidičů policisté?

„Je to situace od situace. Zákon však říká, že strážník může vyřešit přestupek domluvou nebo blokovou pokutou, která může být až dva tisíce korun," uvedla mluvčí městských policistů Jana Adámková.

Uzavírka silnice by měla trvat do 23. listopadu.

„Je fajn, že budeme mít opravné silnice, ale bohužel jsou s tím spojené velké komplikace. Modleme se, ať je oprava silnice co nejdřív hotová," dodala náměstkyně primátora.