„Jedná se o jednu z našich prioritních investic,“ zmínil důležitost rekonstrukce frekventované dopravní tepny František Jura, prostějovský primátor.

V současné době je doprava ve zmiňovaném úseku svedena do jednoho pruhu, takže je Plumlovská ve směru od centra plynule průjezdná. Omezeni jsou pouze řidiči jedoucí od Plumlova, které ukazatele navádějí na objízdnou trasu ulicemi Anenská, Bohumíra Šmerala a Jungmanova. Do severní části města se dá pohodlně dostat po obchvatu vedoucím okolo zimního stadionu.

„Zdržení počítám na minuty, nic drastického to není,“ komentoval objízdné trasy Petr Hlaváček z Prostějova.

Mírné potíže mají cestující městskou hromadnou dopravou (MHD), protože je v současnosti nefunkční zastávka Plumlovská, sídliště.

Od 2. prosince úplná uzavírka

Horší časy pro řidiče nastanou až od neděle 2. prosince, kdy bude Plumlovská uzavřena úplně, a to až do neděle 9. prosince.

„Po dobu úplné uzavírky bude objízdná trasa linkových spojů obousměrně vedena z okružní křižovatky silnice II/150 (Plumlovská) s odbočením do ulice Anglická, poté ulicí Anenská, Bohumíra Šmerala a Jungmannova na II/150 (Plumlovská), dále dle platné licence. Zastávka Plumlovská, sídliště nebude po dobu úplné uzavírky obsluhována,“ informovala mluvčí radnice Jana Gáborová na webu města.

Do rekonstrukce Plumlovské ulice investuje město šest milionů korun. Nový vzhled dostanou chodníky, zelené plochy a vzniknou také nová parkovací místa.