A ve výsledku je tak jih města ještě více v sevření objížděk. K dosavadním úsekům se totiž přidal ten od rondelu po zeď hřbitova.

Lidem tak nastaly nemalé komplikace. Kromě nepříjemností spojených s objížděním zablokovaných míst totiž čelí řadě nepříjemností také místní. Například hluku ze stavby, také však prachu.

"Nejsem přímo odsud, ale co jsem od známých slyšela, místní si stěžují. Podle řady lidí opravy trvají dlouho," uvádí třeba Pavlína Skyvová.

Ta i další chodci v Brněnské ulici se musí potýkat také s dalším problémem: celý úsek od centra až po rondel je totiž ohraničený páskami. V ulici tak dočasně zmizely některé z přechodů, třeba ten směřující na Tetín.


Podobně jako Pavlína Skyvová hovoří také Jiřina Menclová, obyvatelka Brněnské ulice.

"Rekonstrukce probíhá, to je fajn. Ale s dopravou je to katastrofa. Především pro starší lidi bez auta - přesunuli totiž zastávku," poukázala na změnu žena.

Právě městské hromadné dopravy se rekonstrukce významně dotkla: kvůli uzavření části Brněnské ulice úsek musí objíždět autobusy přes Určickou.

"Dostali jsme připomínky k dojezdům linky číslo 2 na nádraží. Zde budeme muset pozorovat, jestli nebude potřeba úprava. Jinak je zatím relativní klid," uvedl po prvních dnech dopravních omezení v březnu Jiří Hloch z dopravní společnosti FTL, která městskou hromadnou dopravu zajišťuje.

Z Žešova přes Určice

Nejvíce jsou však uzavírkou postihnutí lidé v Žešově. Zavřená silnice je totiž jejich jedinou přímou spojnicí s Prostějovem, do města se tak nyní musí složitě dostávat přes Určice.

Samotná rekonstrukce Brněnské ulice je jen jednou z několika velkých dopravních staveb, Kraj totiž plánuje i rekonstrukci Plumlovské ulice, magistrát zase přeměnu některých křižovatek v centru Prostějova na rondely.

Vedení města už nyní ubezpečuje, že na souběh staveb nedojde. Přesto ale řidičům nezbývá než být trpěliví. Například rekonstrukce Brněnské ulice by měla být hotová až na konci června, celou tu dobu pak bude uzavřený úsek ulice mezi centrem města a rondelem u staré nemocnice. Most přes dálnici u exitu Prostějov-Jih pak nebude šoférům sloužit ani v září.