„Po zavření pošty v Mostkovicích jsem marně hledala její novou pobočku. Pomohla mi až dcera. Nevím, kdo instaloval informační tabuli, ale je vidět jen z protějšího chodníku. Řidiči nemají šanci ji spatřit, protože je souběžná z místní silnicí. Snad se někdo chytne za hlavu a sjedná nápravu," napsala do redakce Prostějovského deníku Věra Bajerová z Otinovsi.

Obec však žádné problémy nezaznamenala.

„Vím, že instalaci tabulí provázely na jedné straně silnice potíže. Na špatné umístění si však za celou dobu nikdo z místních nestěžoval," reagoval starosta Mostkovic Jaroslav Peška.

Usedlíky při vyřizování záležitostí na poštovním úřadě trápí jiná věc.

„Často se za přepážkou střídají nové tváře. Kvůli zaučování jim jde práce pomalu, a tím pádem se na pobočce tvoří fronty. Lidé si stěžují, že jim vyřizování věcí zabere spoustu času," zmínil se mostkovický starosta.

Personální změny a potíže spojené se zaškolováním nových lidí připouští i Česká pošta.

„Na poště v Mostkovicích opravdu došlo k obměnám zaměstnanců poté, co nastoupila na mateřskou dovolenou dlouholetá vedoucí. Práce na poště je náročná. Lidé se toho musí hodně naučit, a nováček tuto práci ne vždy zvládne. Jeden zaměstnanec po zaučení odešel a další svoji práci nezvládl," objasnila tisková mluvčí České pošty Marta Selicharová.

„Klientům děkujeme za pochopení a trpělivost při vyřizování požadavků. Situace by už měla být stabilizovaná," vyjádřila se tisková mluvčí.

Špatné hygienické zázemí

Ačkoli si obyvatelé Mostkovic na provoz pošty stěžují, jsou rádi, že v obci vůbec funguje. Česká pošta totiž minulý rok uvažovala o úplném odchodu. Důvodem byly špatné hygienické podmínky v pobočce.

„Sociální zařízení pro personál nesplňovalo hygienické normy," připomněla Marta Selicharová.

Místní si přáli, aby poštovský úřad v Mostkovicích zůstal.

„České poště jsme nabídli postupně tři varianty náhradních prostor. Obchod u kostela se jí zdál malý, U Čápa a Na Ranči zase protestovali proti vysokému nájemnému," popsal mostkovický starosta.

Vedení obce mělo o zachování pobočky zájem, a proto se s poštou dohodlo na snížení nájmu Na Ranči.