Lídra opozice Marii Slezákovou výsledek podle jejích slov příliš nepřekvapil. „Dopadlo to tak, jak jsme předpokládali. Pět zastupitelů hlasovalo pro odvolání, osm proti a dva se zdrželi," uvedla.

Výsledek potvrdil také samotný starosta. Ten se ve středu sešel se svými příznivci v zastupitelstvu, aby se dohodli na společném postupu. Na začátku týdne ještě nevylučoval, že sám odstoupí.

„Po takové době ve funkci toho mám občas po krk," uvedl tehdy Vlastimil Konšel.

Nakonec se však k této situaci nedostalo.

„Dohodli jsme se, že nebudeme odstupovat z funkcí. Čtvrteční hlasování dopadlo tak, že pokračuji ve starostování," potvrdil Vlastimil Konšel.

PSALI JSME: Odvolejme starostu. Tuneluje a chová se nepřípustně, říká určická opozice

Pokusy o odvolání budou pokračovat

Ani po neúspěchu při hlasování o nedůvěře starostovi se však opozice nevzdává. Marie Slezáková sdělila, že pokusy o odvolání budou pokračovat dál.

„Budeme se nadále snažit o starostovo odvolání a zveřejňovat problémy mezi lidi. V Určicích je dost těch, kteří se o dění nezajímají. Nevadí jim, že nemáme kanalizaci, osm let teče dětem ve školce na hlavu a školní hřiště s tělocvičnou je v havarijním stavu," sdělila Marie Slezáková.

Ke stavu školních sportovišť promluvil také ředitel školy Jiří Novák.

„Tělocvičnu udržujeme provozuschopnou. Netvrdím ale, že bychom nepotřebovali novou. V horizontu několika let je plánovaná výstavba nové. V té stávající jsme třeba měli problém s podlahou, kterou jsme během jarních prázdnin opravovali," uvedl.

„Starosta nechal zpracovat studii, z pískového hřiště by mělo být univerzální. Není to však projekt na sto nebo dvě stě tisíc ale spíše na několik milionů," tvrdil Jiří Novák.

Starosta je zlý a nekompetentní člověk, tvrdí Slezáková

Opozice v návrhu na odvolání starosty uvedla jako důvody jeho chování, ale také neprůhledné nakládání s veřejnými prostředky.

„Když se nedokáže starosta postavit k věcem čelem, zapojíme jiné orgány. Určitě budeme uvažovat o podání trestního oznámení na něj, jedno už jsme zaslali na státní zastupitelství. Pan starosta je podle mě zlý, nekompetentní člověk, který porušuje zákony a vyvádí peníze z obecního rozpočtu," prohlásila Marie Slezáková.