Začátek her je v pět hodin a princip je velmi jednoduchý.

Každý soutěžící si na startu vezme svou „hrací" kartu. Ta se kupuje za symbolických dvacet korun a soutěžící, který na ni nasbírá nejvíc bodů, takzvaných Určičáků, dostane na konci pěknou cenu. Soutěží se ve dvou kategoriích – muži a ženy.

Je důležité dodat, že každý soutěžící si může koupit jenom jednu kartu. Na tu nesmí nic psát, ani ji jinak znehodnotit. Tím by se vyřadil ze soutěže. Aby se dodrželo fair play, tak je karta i nepřenosná. Tedy že na jednu kartu může soutěžit jen jeden účastník.

Na soutěžící bude čekat několik druhů soutěží, které prověří jak jejich fyzičku, tak i um a postřeh.

„Jedná se o soutěže, které mají účastníky především pobavit. Těšit se tak mohou například na hru Everest, kde je úkolem dostat všechny své horolezce na vrchol hory. To probíhá tak, že soutěžící vhazují předměty do plata od vajíček. Každé místo pro vajíčko má přidělené své metry a vyhrává ten, kdo dostane své horolezce nejvýše, tedy trefí místo s nejvíce body nejčastěji," řekla pořadatelka Ivona Páleníková.

Podle pořadatelů je oblíbenou hrou i Křížkování.

„Zní to jednoduše, ale až tak snadné to není. No jen si to zkuste, udělat 8 křížků na papíře se zavázanýma očima a pak je ještě zakroužkovat," dodala Páleníková.

Poslední stanoviště musí soutěžící ukončit nejpozději o čtvrt na osm, protože od půl osmé bude vyhlášení vítězů.

A po skončení se můžete těšit na diskotéku v čele s DJem Hrazdirou. Pro mlsné jazýčky bude na místě si možné koupit makrely a jiné speciality z udírny. Na pití bude pivo a limonáda.

Pořadatelé varují, že hry nejsou vhodné pro děti, takže je nechte doma a přijďte se pobavit s partnerem nebo partnerkou.

Marek Keppert