"Areál bude sloužit pro žáky školy ale i pro veřejnost," potvrdil určický starosta Petr Kouřil a pokračoval: "O hřišti jsme začali vážněji uvažovat před dvěma roky. Museli jsme vykoupit pozemky od soukromých vlastníků. Na projekt se nám během krátké doby podařilo získat dvě dotace, které nám pomohly při realizaci. Z Národní sportovní agentury jsme dostali 5,9 milionu korun, 850 tisíci korunami přispěl Olomoucký kraj, celkově jsme proinvestovali 8,5 milionu korun."

Kávička z parku, tak se jmenuje nové občerstvení v Kolářových sadech, největším prostějovském parku. Červen 2022
Letní občerstvení v Kolářových sadech zahájilo provoz, bez alkoholu

Splněný sen mnoha generací.

"Dlouhá desetiletí jsme toužili po novém sportovišti. Ještě před pěti lety jsme běhali na nevyhovujícím pískovém oválu, místo kterého tam teď stojí krásná nová mateřská škola. Nové hřiště je teď o kousek dál a je opravdu nádherné," chválila místní rodačka a současně i ředitelka základní školy Marcela Melková.

Hřiště je prvním krokem, v dohledné době se bude stavět i hala. "Multifunkčním hřištěm nekončíme. Pokračujeme v dalším projektování. V tomto areálu má ještě stát nová sportovní hala se zázemím. Měly by tam být další odborné učebny a družina. Také předsazené šatny a nový koridor, který všechny objekty propojí," uzavřel starosta Kouřil.

Areál je oplocen a napojen na vodovod, splaškovou i dešťovou kanalizaci a sítě NN. Disponuje i vlastním sociálním zázemím.

Obecní Koupaliště Stražisko zahájilo letní provoz. 24. června 2022
Stražiská padesátka láká plavce i drobotinu. Takto vypadá na startu sezony