K nejnápadnějším soutěžícím skupinám patřil například tým první pomoci, který připravoval guláš doktora Pohlreicha. Velký ohlas měla však i moravsko-makedonská skupina kuchařů.

„My jsme z Moravy, náš kuchař je ale z Makedonie, takže připravujeme takový moravsko-makedonský guláš,“ vysvětlovala mezinárodní skupinka kuchařů.

I když se oficiálně soutěžilo o titul mistra kotlíkového guláše, atmosféra akce jasně ukazovala, že tu o medaile nejde.

„Motto této soutěže není samozřejmě vyhrát, ale udělat si nádhernou žízeň. Všichni v rámci fair play se snaží uvařit co nejlepší guláš, aby všem dali pak ochutnat. Máme to na dvě skupiny. Jednou je odborná porota – hodnotí, jak je uvařený guláš, jak se k tomu staví soutěžící, jakou mají prezentaci, jak chutná guláš. Druhou skupinou je veřejnost,“ vysvětloval místostarsota Plumlova a zároveň i organizátor akce Martin Hyndrich.

Celkový triumf nakonec slavil se svým farmářským gulášem BestDrive Plumlov. Na jejich vítězství se shodla jak odborná porota, tak i veřejnost.

„Musím říct, že guláš z vítězného týmu byl výborný, opravdu neměl chybu. Shodla se na tom většina, že vyhrál naprosto zaslouženě,“ řekl správce kempu Žralok v Plumlově Petr Piňos.

Baletní galavečer na plumlovském zámku
Nevšední zážitek. Plumlov ožil baletem pod širým nebem