„Místní hřiště už nám pro velký počet návštěvníků v minulých letech nestačilo, proto jsme se rozhodli letošní ročník uspořádat v bývalém vojenském prostoru. V pořadí čtvrtý Military Fest se ponese v podobném duchu, ale bude zde více účinkujících a lákadlem budou nejspíš vyhlídkové lety vrtulníkem nebo ukázky těžké pancéřové techniky," informoval za pořadatele Petr Kučera s tím, že za let vrtulníkem jedna osoba zaplatí 600 korun.

Do Skřípova zavítá autobus napoleonských vojáků z Polska, přijedou účinkující nejen z Čech a Moravy, ale také ze Slovenska, odkud dorazí legie římských vojsk z 1. a 2. století. Na diváky čekají statické a dynamické ukázky.

„Vojenská policie letos představí, jak zadržuje pachatele a ukáže násilný vnik do budovy. Lidé se budou moct také podívat na technické vybavení pyrotechniků," řekl Petr Kučera.

Bojovníci ze 14. a 15. století do Skřípova dorazí z Pňovic a Olomouce. Vojska druhé světové války budou čítat 80 účinkujících. Přijedou sem vojáci z Prahy, Košic a Litovle. Z druhoválečného období zde bude bojová ukázka ze sklonku roku 1945 a Československá lidová armáda diváky vtáhne do svého výcviku.

Netradiční módní přehlídka

„Takovou novinkou letos bude módní přehlídka z 30. a 40. let minulého století. Půjde o představení života ženy od rána po probuzení až do večera," dodal Petr Kučera s tím, že se diváci určitě nebudou nudit.

„Program začíná v deset hodin a ukázky budou následovat po sobě. Zajištěno tu bude občerstvení, vstupné je dobrovolné," doplnil Petr Kučera s tím, že konec Military Festu je naplánován na 16. hodinu.

Pořadatelem vojenské přehlídky je občanské sdružení Association Military Fan z Konice. Vzniklo v roce 2005 a od té doby pořádá dětské military tábory, víkendové akce pro děti a branně sportovní dny se zaměřením na lanové aktivity, airsoftovou střelbu, ukázky sebeobrany nebo vojenského vybavení.

„Naši členové mají dlouholeté zkušenosti s prací s dětmi. Absolvujeme zdokonalovací kurzy akreditované ministerstvem školství, protože chceme naši práci přiblížit hlavně dětem," informoval předseda občanského sdružení Petr Kučera.