„Díky koronavirové situaci a nemožnosti pořádat kulturní akce jsme i nadále chtěli lidem přinášet něco dobrého a naplňovat tak vizi fungování našeho spolku. Celý březen jsme se například věnovali šití roušek pro starší občany,“ popsal Pavel Šnajdr, předseda spolku Ptení beze slibů z.s..

Následně jej ale napadla myšlenka, že právě především senioři, nemají moc kam jít v době koronavirové mimo rušné části obce.

„Vzhledem k tomu, že naše obec je v údolí, přišlo mi, že by nebylo špatné vybudovat nad obcí nové vyhlídkové odpočinkové místo. Vzdálenost jeho umístění jsme zvolili tak, aby bylo dobře dostupné, jak pro starší lidi tak i pro rodiny s dětmi,“ vysvětlil Pavel Šnajdr.

Lavička s krásným výhledem

A tak vznikla směrem na Bělecký Mlýn kousek od Ptení u sochy svatého Isidora nová příjemná vyhlídka s lavičkou.

„Díky tomuto zastavení máte možnost si sednout a kochat se krásným výhledem na okolní krajinu a v klidu třeba pozorovat i nádherné západy slunce,“ zasnil se Šnajdr.

Další plány? S nádechem překvapení

Podle něj by ale nemělo zůstat pouze u této jedné vyhlídky. Ve spolku prý plánují více takových zastávek.

„Další místa by měla být ve stejném duchu. Rozpracovaných projektů máme hned několik, ale zatím nechceme prozrazovat, aby to bylo pro všechny překvapení,“ usmál se předseda Šnajdr.

Pak se ale přece jen nechal trochu obměkčit a nastínil, že u jednoho z nově plánovaných posezení by měl vzniknout i knihostrom, tedy velký kmen který po otevření bude skrývat knihovnu.

Za studánkami

Na tvorbě vyhlídkových míst se podílí převážně členové spolku a financování běží z rozpočtu spolku a za pomoci sponzorů a členů spolku.

A díky uvolňujícím se koronavirovým opatřením už ve spolku chystají i společné akce. Jako první by měl přijít na řadu v sobotu 13. června „Studánkový pochod“.